Brawl for the Ball
07/19/2018 to 07/22/2018

Divisions:
17U, 16U, 15U, 14U
Teams:
17U
16U
15U
MSA Fieldhouse
5435 28th St Ct SE
Grand Rapids, Michigan 49546
Get directions
106 Game(s)
Calvin College - VanNoord Arena
3195 Knight Way SE
Grand Rapids, Michigan 49546
Get directions
67 Game(s)
Cornerstone University
1001 East Beltline NE
Grand Rapids, Michigan 49525
Get directions
35 Game(s)
Courthouse Athletic Center
8895 Byron Commerce Drive SW
Byron Center, Michigan 49315
Get directions
72 Game(s)
MSA Woodland
2100 28th St SE
Grand Rapids, Michigan 49508
Get directions
135 Game(s)

Past Games:
July 19, 2018 - ThursdayTimePlaceScore
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
Hoopgrind (17U) (MI)(5-3)
12:15 PMMSA Fieldhouse
Court 11
56 - 77
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
12:15 PMMSA Fieldhouse
Court 12
52 - 72
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
West Michigan Crush (15U) (MI)(5-4)
12:15 PMMSA Fieldhouse
Court 13
40 - 49
Kingz Nation (15U) (MI)(3-1)
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
12:15 PMMSA Fieldhouse
Court 14
63 - 57
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
RP Scholars (16U) (MI)(2-11)
12:15 PMMSA Fieldhouse
Court 15
59 - 46
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
Michigan Mustangs - Blue (17U) (MI)(6-10)
12:15 PMMSA Woodland
Court 1
46 - 55
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
12:15 PMMSA Woodland
Court 2
41 - 73
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
12:15 PMMSA Woodland
Court 3
49 - 55
Michigan Titans (17U) (MI)(6-3)
UTS Elite (17U) (MI)(13-11)
12:15 PMMSA Woodland
Court 4
64 - 82
Hudson Elite (17U) (MI)(7-4)
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
1:30 PMMSA Fieldhouse
Court 11
64 - 52
Tipping Point/IE (16U)(3-2)
MBA Lucas (16U)(2-9)
1:30 PMMSA Fieldhouse
Court 13
72 - 58
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) 03 - Regional (16U) (MI)(3-7)
1:30 PMMSA Fieldhouse
Court 14
74 - 53
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
Club1 Elite 2020 (16U) (IN)(6-1)
1:30 PMMSA Fieldhouse
Court 15
44 - 64
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
Bookers Ballers (17U) (MI)(4-9)
1:30 PMMSA Woodland
Court 1
68 - 58
Toledo Elite - Showtime (17U) (OH)(0-4)
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
1:30 PMMSA Woodland
Court 2
36 - 65
Indy Heat 2020 - Black (16U) (IN)(3-1)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
1:30 PMMSA Woodland
Court 3
62 - 51
APT (17U) (MI)(12-10)
Greg Grant Elite (17U) (MI)(14-12)
1:30 PMMSA Woodland
Court 4
41 - 68
West Michigans Finest (16U) (MI)(2-8)
SVL Ballers (16U)(0-4)
2:45 PMMSA Fieldhouse
Court 11
45 - 43
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
Michigan Goonies - Thacker (17U) (MI)(5-13)
2:45 PMMSA Fieldhouse
Court 12
60 - 44
MBA - Massey (17U) (MI)(1-11)
CLUB1 - Bond 2019 (17U) (IN)(4-2)
2:45 PMMSA Fieldhouse
Court 12
58 - 67
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
EG10 - Silver (16U) (IN)(5-1)
2:45 PMMSA Fieldhouse
Court 13
37 - 58
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
2North Oakland Wolfpack (16U) (MI)(19-5)
2:45 PMMSA Fieldhouse
Court 14
47 - 62
Parallel 45 (15U) (MI)(6-12)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
2:45 PMMSA Fieldhouse
Court 15
34 - 52
Sporting U (17U) (MI)(14-7)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
2:45 PMMSA Woodland
Court 1
60 - 55
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
2:45 PMMSA Woodland
Court 2
67 - 47
Grand Rapids Storm - Luster (17U) (MI)(3-5)
Team Focus Gold (17U) (MI)(3-3)
2:45 PMMSA Woodland
Court 3
78 - 37
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
2:45 PMMSA Woodland
Court 4
56 - 68
FOH Nation (16U) (IN)(3-3)
MBA Heard (16U) (MI)(4-8)
4:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
80 - 47
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
4:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
70 - 48
BC Elite (17U) (MI)(7-3)
Parallel 45 (17U) (MI)(4-10)
4:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
62 - 58
UTS Elite (17U) (MI)(13-11)
Michigan Mustangs - Blue (17U) (MI)(6-10)
4:00 PMMSA Fieldhouse
Court 11
65 - 39
Michigan Titans (17U) (MI)(6-3)
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
4:00 PMMSA Fieldhouse
Court 12
44 - 42
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
Silent Storm (16U)(1-4)
4:00 PMMSA Fieldhouse
Court 13
59 - 26
FCF Elite (16U)(0-4)
Ohio Bulldogs (16U) (OH)(4-1)
4:00 PMMSA Fieldhouse
Court 14
31 - 44
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
Indiana Dawgz MCcoy (17U) (IN)(3-7)
4:00 PMMSA Fieldhouse
Court 15
70 - 62
2REACH Legends (15U) (MI)(21-8)
Indy Heat 2022 - Black (14U) (IN)(1-4)
4:00 PMMSA Woodland
Court 1
67 - 50
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
MWA Elite (17U) (MI)(5-11)
4:00 PMMSA Woodland
Court 2
55 - 57
Kardia Kings (17U) (IN)(1-3)
Michigan Eagles (17U) (MI)(7-3)
4:00 PMMSA Woodland
Court 4
71 - 80
The Family (15U) (MI)(15-7)
Team Teague (14U) (IN)(0-2)
4:00 PMMSA Woodland
Court 4
55 - 53
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
5:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
42 - 63
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
5:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
59 - 51
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
Championship Sports Gold (16U) (MI)(2-3)
5:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
73 - 48
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
Hoopgrind (17U) (MI)(5-3)
5:15 PMMSA Fieldhouse
Court 11
58 - 68
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
Bookers Ballers (17U) (MI)(4-9)
5:15 PMMSA Fieldhouse
Court 12
64 - 43
Toledo Elite - Showtime (17U) (OH)(0-4)
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
5:15 PMMSA Fieldhouse
Court 13
30 - 71
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
Michigan Goonies - Thacker (17U) (MI)(5-13)
5:15 PMMSA Fieldhouse
Court 14
70 - 50
Hudson Elite (17U) (MI)(7-4)
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
5:15 PMMSA Fieldhouse
Court 15
51 - 46
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
5:15 PMMSA Woodland
Court 1
59 - 66
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
5:15 PMMSA Woodland
Court 2
50 - 56
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
5:15 PMMSA Woodland
Court 3
59 - 47
Team Murray (16U)(1-3)
1Nation (16U) (MI)(4-15)
5:15 PMMSA Woodland
Court 4
64 - 62
Indy Heat All Indy 2021 - Red (15U) (IN)(4-1)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
6:30 PMCornerstone University
Court 21
61 - 51
Ohio Bulldogs (15U) (OH)(3-3)
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
6:30 PMCornerstone University
Court 22
51 - 68
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
Grand Rapids Storm - Redell (15U) (MI)(7-7)
6:30 PMCornerstone University
Court 23
41 - 39
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
6:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
51 - 64
Northern Exposure (15U) (MI)(2-10)
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
6:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
25 - 60
Toronto Crossover (15U)(3-1)
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) - Silver (15U) (MI)(4-4)
6:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
75 - 37
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
6:30 PMMSA Fieldhouse
Court 11
54 - 81
NW Ohio (16U) (OH)(2-5)
Great Northern Elite (16U) (MI)(2-4)
6:30 PMMSA Fieldhouse
Court 12
62 - 44
Motor City Chargers (16U) (MI)(5-4)
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
6:30 PMMSA Fieldhouse
Court 13
0 - 2
Team Focus White (16U) (MI)(2-3)
TC Elite (16U)(7-3)
6:30 PMMSA Fieldhouse
Court 14
45 - 51
Indy Heat 2020 - Black (16U) (IN)(3-1)
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
6:30 PMMSA Fieldhouse
Court 15
61 - 43
Nova Village - James (17U) (OH)(9-6)
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
6:30 PMMSA Woodland
Court 1
58 - 65
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
71Nation (17U) (MI)(14-12)
6:30 PMMSA Woodland
Court 2
52 - 61
Indy Heat - Red (17U) (IN)(4-2)
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
6:30 PMMSA Woodland
Court 3
61 - 47
Playground Elite Black (15U) (WI)(1-3)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
6:30 PMMSA Woodland
Court 4
51 - 53
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
Indy Heat North (15U) (IN)(3-3)
7:45 PMCornerstone University
Court 21
55 - 39
MBA Guzman (15U) (MI)(2-10)
Big Ten Hoopstars (15U) (MI)(7-3)
7:45 PMCornerstone University
Court 22
42 - 69
Rock Summit (15U)(2-4)
NW Ohio (15U) (OH)(5-2)
7:45 PMCornerstone University
Court 23
54 - 64
Impact Elite Harvey (15U) (MI)(3-1)
TPE (15U)(1-1)
7:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
59 - 51
CCE Mills (15U) (MI)(2-3)
Playground Elite Blue (15U) (WI)(1-4)
7:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
76 - 50
MBA Hildabrand (15U) (MI)(2-12)
DSO Elite (15U) (MI)(3-5)
7:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
57 - 78
Team Future (17U)(3-1)
Great Northern Elite (17U) (MI)(2-4)
7:45 PMMSA Fieldhouse
Court 11
60 - 44
The Formula (17U) (MI)(3-6)
Team Focus Black (17U) (MI)(1-3)
7:45 PMMSA Fieldhouse
Court 12
79 - 66
Indy Heat 2020 - Red (16U) (IN)(5-2)
Team Future (16U)(6-1)
7:45 PMMSA Fieldhouse
Court 13
61 - 59
CLUB1 - Epps 2020 (16U) (IN)(1-5)
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
7:45 PMMSA Fieldhouse
Court 14
0 - 2
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
Team Focus Gold (16U) (MI)(2-3)
7:45 PMMSA Fieldhouse
Court 15
56 - 51
Indy Heat 2021 - Black (15U) (IN)(3-3)
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
7:45 PMMSA Woodland
Court 1
54 - 66
Wisconsin Playground Warriors (17U) (WI)(5-10)
Indy Heat (17U) (IN)(16-11)
7:45 PMMSA Woodland
Court 2
47 - 77
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
C2k Elite (17U) (OH)(16-11)
7:45 PMMSA Woodland
Court 3
60 - 44
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
Michigan Playmakers (16U) (MI)(14-8)
7:45 PMMSA Woodland
Court 4
61 - 59
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
9:00 PMCornerstone University
Court 21
56 - 35
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
9:00 PMCornerstone University
Court 22
57 - 58
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
Indiana Dawgz - Bisacky (15U) (IN)(2-4)
9:00 PMCornerstone University
Court 23
47 - 70
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
Michigan Playmakers - Green (15U) (MI)(22-7)
9:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
46 - 38
9North Oakland Wolfpack (15U) (MI)(13-8)
Nova Village (15U) (OH)(5-2)
9:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
39 - 54
MWA Elite (17U) (MI)(5-11)
Indiana Dawgz MCcoy (17U) (IN)(3-7)
9:00 PMMSA Fieldhouse
Court 11
55 - 50
C2k Elite (15U) (OH)(5-10)
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
9:00 PMMSA Fieldhouse
Court 11
55 - 75
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
9:00 PMMSA Fieldhouse
Court 12
45 - 66
The Factory (16U) (MI)(4-1)
Team Focus Black (16U) (MI)(0-4)
9:00 PMMSA Fieldhouse
Court 13
57 - 27
Wisconsin Blizzard (16U) (WI)(2-2)
Tri City Heat (16U) (MI)(3-5)
9:00 PMMSA Fieldhouse
Court 14
79 - 76
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
Northern Exposure (16U) (MI)(11-5)
9:00 PMMSA Fieldhouse
Court 15
60 - 69
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
London CYO (17U) (MI)(1-7)
9:00 PMMSA Woodland
Court 1
66 - 63
Illinois WarHawks (17U)(4-2)
Hoops Canada (17U)(2-4)
9:00 PMMSA Woodland
Court 2
65 - 32
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
9:00 PMMSA Woodland
Court 3
55 - 49
Northern Exposure (17U) (MI)(11-5)
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
9:00 PMMSA Woodland
Court 4
53 - 65
July 20, 2018 - FridayTimePlaceScore
MBA Lucas (16U)(2-9)
EG10 - Silver (16U) (IN)(5-1)
9:00 AMCourthouse Athletic Center
Court 5
56 - 77
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
9:00 AMCourthouse Athletic Center
Court 6
52 - 19
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) 03 - Regional (16U) (MI)(3-7)
Club1 Elite 2020 (16U) (IN)(6-1)
9:00 AMCourthouse Athletic Center
Court 7
44 - 64
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
9:00 AMCourthouse Athletic Center
Court 8
74 - 65
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
Michigan Eagles (17U) (MI)(7-3)
9:00 AMMSA Woodland
Court 1
31 - 34
Parallel 45 (17U) (MI)(4-10)
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
9:00 AMMSA Woodland
Court 2
62 - 72
Greg Grant Elite (17U) (MI)(14-12)
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
9:00 AMMSA Woodland
Court 2
57 - 67
APT (17U) (MI)(12-10)
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
9:00 AMMSA Woodland
Court 3
58 - 61
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
Kardia Kings (17U) (IN)(1-3)
9:00 AMMSA Woodland
Court 4
45 - 77
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
10:15 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
63 - 61
Sporting U (17U) (MI)(14-7)
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
10:15 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
68 - 61
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
10:15 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
51 - 67
Indy Heat All Indy 2021 - Red (15U) (IN)(4-1)
Ohio Bulldogs (15U) (OH)(3-3)
10:15 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
78 - 58
Toronto Crossover (15U)(3-1)
DSO Elite (15U) (MI)(3-5)
10:15 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
63 - 45
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
10:15 AMCornerstone University
Court 21
46 - 48
Parallel 45 (15U) (MI)(6-12)
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
10:15 AMCornerstone University
Court 22
50 - 58
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) - Silver (15U) (MI)(4-4)
MBA Hildabrand (15U) (MI)(2-12)
10:15 AMCornerstone University
Court 23
63 - 49
Impact Elite Harvey (15U) (MI)(3-1)
CCE Mills (15U) (MI)(2-3)
10:15 AMCourthouse Athletic Center
Court 10
75 - 52
RP Scholars (16U) (MI)(2-11)
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
10:15 AMCourthouse Athletic Center
Court 5
37 - 57
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
Tipping Point/IE (16U)(3-2)
10:15 AMCourthouse Athletic Center
Court 6
48 - 63
Ohio Bulldogs (16U) (OH)(4-1)
2North Oakland Wolfpack (16U) (MI)(19-5)
10:15 AMCourthouse Athletic Center
Court 7
63 - 55
FCF Elite (16U)(0-4)
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
10:15 AMCourthouse Athletic Center
Court 8
55 - 77
TPE (15U)(1-1)
Playground Elite Blue (15U) (WI)(1-4)
10:15 AMCourthouse Athletic Center
Court 9
60 - 29
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
1Nation (16U) (MI)(4-15)
10:15 AMMSA Woodland
Court 1
63 - 41
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
10:15 AMMSA Woodland
Court 2
59 - 50
Nova Village - James (17U) (OH)(9-6)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
10:15 AMMSA Woodland
Court 3
59 - 44
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
Team Murray (16U)(1-3)
10:15 AMMSA Woodland
Court 4
79 - 70
Great Northern Elite (17U) (MI)(2-4)
Team Focus Black (17U) (MI)(1-3)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
70 - 79
Team Future (17U)(3-1)
The Formula (17U) (MI)(3-6)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
56 - 31
West Michigan Crush (15U) (MI)(5-4)
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
55 - 40
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
Kingz Nation (15U) (MI)(3-1)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
42 - 55
NW Ohio (15U) (OH)(5-2)
Grand Rapids Storm - Redell (15U) (MI)(7-7)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
62 - 43
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
11:30 AMCornerstone University
Court 21
23 - 49
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
11:30 AMCornerstone University
Court 22
62 - 67
Rock Summit (15U)(2-4)
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
11:30 AMCornerstone University
Court 23
59 - 67
CLUB1 - Epps 2020 (16U) (IN)(1-5)
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
11:30 AMCourthouse Athletic Center
Court 10
54 - 79
CLUB1 - Bond 2019 (17U) (IN)(4-2)
Parallel 45 (17U) (MI)(4-10)
11:30 AMCourthouse Athletic Center
Court 5
60 - 51
MBA - Massey (17U) (MI)(1-11)
BC Elite (17U) (MI)(7-3)
11:30 AMCourthouse Athletic Center
Court 6
71 - 86
Team Focus Gold (16U) (MI)(2-3)
Northern Exposure (16U) (MI)(11-5)
11:30 AMCourthouse Athletic Center
Court 7
74 - 75
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
11:30 AMCourthouse Athletic Center
Court 8
64 - 23
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
Championship Sports Gold (16U) (MI)(2-3)
11:30 AMCourthouse Athletic Center
Court 9
69 - 36
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
Michigan Playmakers (16U) (MI)(14-8)
11:30 AMMSA Woodland
Court 1
72 - 37
Wisconsin Playground Warriors (17U) (WI)(5-10)
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
11:30 AMMSA Woodland
Court 2
67 - 63
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
Indy Heat - Red (17U) (IN)(4-2)
11:30 AMMSA Woodland
Court 3
67 - 75
Indy Heat 2021 - Black (15U) (IN)(3-3)
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
11:30 AMMSA Woodland
Court 4
81 - 84
London CYO (17U) (MI)(1-7)
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
44 - 70
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
Northern Exposure (17U) (MI)(11-5)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
71 - 76
Indy Heat North (15U) (IN)(3-3)
Big Ten Hoopstars (15U) (MI)(7-3)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
68 - 62
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
MBA Guzman (15U) (MI)(2-10)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
57 - 26
Nova Village (15U) (OH)(5-2)
Indiana Dawgz - Bisacky (15U) (IN)(2-4)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
73 - 65
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
12:45 PMCornerstone University
Court 21
51 - 59
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
Parallel 45 (15U) (MI)(6-12)
12:45 PMCornerstone University
Court 22
69 - 48
MBA Hildabrand (15U) (MI)(2-12)
Toronto Crossover (15U)(3-1)
12:45 PMCornerstone University
Court 23
49 - 69
2North Oakland Wolfpack (16U) (MI)(19-5)
FCF Elite (16U)(0-4)
12:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
59 - 43
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) 03 - Regional (16U) (MI)(3-7)
12:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
74 - 63
Club1 Elite 2020 (16U) (IN)(6-1)
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
12:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
66 - 35
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
Northern Exposure (15U) (MI)(2-10)
12:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
66 - 30
EG10 - Silver (16U) (IN)(5-1)
Tipping Point/IE (16U)(3-2)
12:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
65 - 53
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
Ohio Bulldogs (16U) (OH)(4-1)
12:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
64 - 77
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
Team Teague 2022 (14U) (IN)(4-2)
12:45 PMMSA Woodland
Court 1
80 - 75
Indy Heat (17U) (IN)(16-11)
71Nation (17U) (MI)(14-12)
12:45 PMMSA Woodland
Court 2
83 - 71
C2k Elite (17U) (OH)(16-11)
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
12:45 PMMSA Woodland
Court 3
71 - 61
C2k Elite (15U) (OH)(5-10)
The Family (15U) (MI)(15-7)
12:45 PMMSA Woodland
Court 4
50 - 55
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
Greg Grant Elite (17U) (MI)(14-12)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
74 - 72
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
APT (17U) (MI)(12-10)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
67 - 49
Michigan Playmakers - Green (15U) (MI)(22-7)
Indy Heat 2022 - Black (14U) (IN)(1-4)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
53 - 41
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
2REACH Legends (15U) (MI)(21-8)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
49 - 70
9North Oakland Wolfpack (15U) (MI)(13-8)
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
63 - 35
DSO Elite (15U) (MI)(3-5)
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) - Silver (15U) (MI)(4-4)
2:00 PMCornerstone University
Court 23
49 - 58
Michigan Eagles (17U) (MI)(7-3)
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
2:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
59 - 50
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
UTS Elite (17U) (MI)(13-11)
2:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
47 - 62
Michigan Mustangs - Blue (17U) (MI)(6-10)
Michigan Titans (17U) (MI)(6-3)
2:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
29 - 52
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
Team Focus Gold (16U) (MI)(2-3)
2:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
43 - 72
Northern Exposure (16U) (MI)(11-5)
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
2:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
42 - 61
Kardia Kings (17U) (IN)(1-3)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
2:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
55 - 72
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
2:00 PMMSA Woodland
Court 1
52 - 56
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
2:00 PMMSA Woodland
Court 2
50 - 54
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
Playground Elite Black (15U) (WI)(1-3)
2:00 PMMSA Woodland
Court 3
43 - 46
Bookers Ballers (17U) (MI)(4-9)
Toledo Elite - Showtime (17U) (OH)(0-4)
2:00 PMMSA Woodland
Court 4
73 - 48
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
MWA Elite (17U) (MI)(5-11)
3:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
76 - 45
Indiana Dawgz MCcoy (17U) (IN)(3-7)
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
3:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
58 - 45
Northern Exposure (15U) (MI)(2-10)
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
3:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
28 - 84
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
3:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
50 - 59
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
NW Ohio (15U) (OH)(5-2)
3:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
34 - 47
Grand Rapids Storm - Redell (15U) (MI)(7-7)
Rock Summit (15U)(2-4)
3:15 PMCornerstone University
Court 21
60 - 54
Silent Storm (16U)(1-4)
Team Future (16U)(6-1)
3:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
46 - 66
RP Scholars (16U) (MI)(2-11)
MBA Lucas (16U)(2-9)
3:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
78 - 55
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
3:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
65 - 57
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
3:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
50 - 63
Championship Sports Gold (16U) (MI)(2-3)
CLUB1 - Epps 2020 (16U) (IN)(1-5)
3:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
62 - 38
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
Indy Heat 2020 - Red (16U) (IN)(5-2)
3:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
44 - 57
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
Team Focus Gold (17U) (MI)(3-3)
3:15 PMMSA Woodland
Court 1
68 - 39
Team Murray (16U)(1-3)
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
3:15 PMMSA Woodland
Court 2
48 - 66
1Nation (16U) (MI)(4-15)
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
3:15 PMMSA Woodland
Court 3
55 - 68
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
Grand Rapids Storm - Luster (17U) (MI)(3-5)
3:15 PMMSA Woodland
Court 4
70 - 62
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
46 - 60
Hoopgrind (17U) (MI)(5-3)
Hudson Elite (17U) (MI)(7-4)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
63 - 35
Ohio Bulldogs (15U) (OH)(3-3)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
55 - 60
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
Indy Heat All Indy 2021 - Red (15U) (IN)(4-1)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
54 - 57
CCE Mills (15U) (MI)(2-3)
TPE 2021 (15U)(3-1)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
51 - 60
Illinois WarHawks (17U)(4-2)
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
4:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
44 - 70
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
4:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
56 - 58
Michigan Goonies - Thacker (17U) (MI)(5-13)
Indy Heat 2020 - Black (16U) (IN)(3-1)
4:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
47 - 79
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
Great Northern Elite (16U) (MI)(2-4)
4:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
85 - 34
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
NW Ohio (16U) (OH)(2-5)
4:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
65 - 44
Hoops Canada (17U)(2-4)
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
4:30 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
46 - 54
The Family (15U) (MI)(15-7)
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
4:30 PMMSA Woodland
Court 1
62 - 74
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
4:30 PMMSA Woodland
Court 2
26 - 63
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
Nova Village - James (17U) (OH)(9-6)
4:30 PMMSA Woodland
Court 3
53 - 49
Team Teague 2022 (14U) (IN)(4-2)
C2k Elite (15U) (OH)(5-10)
4:30 PMMSA Woodland
Court 4
74 - 60
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
68 - 79
Sporting U (17U) (MI)(14-7)
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
58 - 60
Kingz Nation (15U) (MI)(3-1)
West Michigan Crush (15U) (MI)(5-4)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
57 - 54
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
47 - 64
Playground Elite Blue (15U) (WI)(1-4)
Impact Elite Harvey (15U) (MI)(3-1)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
43 - 69
West Michigans Finest (16U) (MI)(2-8)
FOH Nation (16U) (IN)(3-3)
5:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
42 - 76
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
TC Elite (16U)(7-3)
5:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
41 - 57
Motor City Chargers (16U) (MI)(5-4)
Team Focus White (16U) (MI)(2-3)
5:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
42 - 54
Team Focus Black (16U) (MI)(0-4)
Tri City Heat (16U) (MI)(3-5)
5:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
52 - 60
The Factory (16U) (MI)(4-1)
Wisconsin Blizzard (16U) (WI)(2-2)
5:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
70 - 41
SVL Ballers (16U)(0-4)
MBA Heard (16U) (MI)(4-8)
5:45 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
40 - 44
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
5:45 PMMSA Woodland
Court 1
49 - 75
Indy Heat - Red (17U) (IN)(4-2)
C2k Elite (17U) (OH)(16-11)
5:45 PMMSA Woodland
Court 2
50 - 51
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
5:45 PMMSA Woodland
Court 3
61 - 55
Michigan Playmakers (16U) (MI)(14-8)
Indy Heat 2021 - Black (15U) (IN)(3-3)
5:45 PMMSA Woodland
Court 4
44 - 66
The Formula (17U) (MI)(3-6)
Great Northern Elite (17U) (MI)(2-4)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
78 - 75
Team Focus Black (17U) (MI)(1-3)
Team Future (17U)(3-1)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
30 - 60
MBA Guzman (15U) (MI)(2-10)
Indy Heat North (15U) (IN)(3-3)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
28 - 60
Big Ten Hoopstars (15U) (MI)(7-3)
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
70 - 68
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
Nova Village (15U) (OH)(5-2)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
38 - 54
Great Northern Elite (16U) (MI)(2-4)
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
7:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
43 - 68
BC Elite (17U) (MI)(7-3)
CLUB1 - Bond 2019 (17U) (IN)(4-2)
7:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
64 - 65
Parallel 45 (17U) (MI)(4-10)
MBA - Massey (17U) (MI)(1-11)
7:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
70 - 50
Team Future (16U)(6-1)
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
7:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
60 - 51
Silent Storm (16U)(1-4)
Indy Heat 2020 - Red (16U) (IN)(5-2)
7:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
39 - 61
NW Ohio (16U) (OH)(2-5)
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
7:00 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
41 - 96
Playground Elite Black (15U) (WI)(1-3)
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
7:00 PMMSA Woodland
Court 1
57 - 73
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
Indy Heat (17U) (IN)(16-11)
7:00 PMMSA Woodland
Court 2
43 - 68
71Nation (17U) (MI)(14-12)
Wisconsin Playground Warriors (17U) (WI)(5-10)
7:00 PMMSA Woodland
Court 3
74 - 64
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
7:00 PMMSA Woodland
Court 4
50 - 47
Northern Exposure (17U) (MI)(11-5)
London CYO (17U) (MI)(1-7)
8:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
56 - 48
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
8:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
76 - 71
2REACH Legends (15U) (MI)(21-8)
Michigan Playmakers - Green (15U) (MI)(22-7)
8:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
48 - 61
Indy Heat 2022 - Black (14U) (IN)(1-4)
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
8:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
44 - 64
Indiana Dawgz - Bisacky (15U) (IN)(2-4)
9North Oakland Wolfpack (15U) (MI)(13-8)
8:15 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 20
58 - 70
MBA Heard (16U) (MI)(4-8)
West Michigans Finest (16U) (MI)(2-8)
8:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 10
31 - 54
Wisconsin Blizzard (16U) (WI)(2-2)
Team Focus Black (16U) (MI)(0-4)
8:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 5
60 - 56
Tri City Heat (16U) (MI)(3-5)
The Factory (16U) (MI)(4-1)
8:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 6
36 - 68
Team Focus White (16U) (MI)(2-3)
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
8:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 7
46 - 62
TC Elite (16U)(7-3)
Motor City Chargers (16U) (MI)(5-4)
8:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 8
33 - 51
FOH Nation (16U) (IN)(3-3)
SVL Ballers (16U)(0-4)
8:15 PMCourthouse Athletic Center
Court 9
70 - 58
Grand Rapids Storm - Luster (17U) (MI)(3-5)
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
8:15 PMMSA Woodland
Court 1
68 - 76
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
Hoops Canada (17U)(2-4)
8:15 PMMSA Woodland
Court 2
53 - 39
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
Illinois WarHawks (17U)(4-2)
8:15 PMMSA Woodland
Court 3
57 - 58
Team Focus Gold (17U) (MI)(3-3)
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
8:15 PMMSA Woodland
Court 4
52 - 69
July 21, 2018 - SaturdayTimePlaceScore
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
MBA Guzman (15U) (MI)(2-10)
9:00 AMCornerstone University
Court 21
57 - 52
Rock Summit (15U)(2-4)
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
9:00 AMCornerstone University
Court 22
57 - 39
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
9:00 AMMSA Fieldhouse
Court 11
46 - 52
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
9:00 AMMSA Fieldhouse
Court 12
56 - 45
Michigan Goonies - Thacker (17U) (MI)(5-13)
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
9:00 AMMSA Fieldhouse
Court 13
52 - 57
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
9:00 AMMSA Fieldhouse
Court 14
46 - 52
London CYO (17U) (MI)(1-7)
APT (17U) (MI)(12-10)
9:00 AMMSA Fieldhouse
Court 15
59 - 63
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
Parallel 45 (17U) (MI)(4-10)
9:00 AMMSA Woodland
Court 1
61 - 37
Grand Rapids Storm - Luster (17U) (MI)(3-5)
Hudson Elite (17U) (MI)(7-4)
9:00 AMMSA Woodland
Court 2
62 - 50
Bookers Ballers (17U) (MI)(4-9)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
9:00 AMMSA Woodland
Court 3
31 - 59
Greg Grant Elite (17U) (MI)(14-12)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
9:00 AMMSA Woodland
Court 4
52 - 54
West Michigan Crush (15U) (MI)(5-4)
Big Ten Hoopstars (15U) (MI)(7-3)
10:15 AMCornerstone University
Court 21
52 - 56
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) - Silver (15U) (MI)(4-4)
10:15 AMCornerstone University
Court 22
52 - 61
Michigan Mustangs - Blue (17U) (MI)(6-10)
The Formula (17U) (MI)(3-6)
10:15 AMMSA Fieldhouse
Court 11
61 - 63
MBA - Massey (17U) (MI)(1-11)
Great Northern Elite (17U) (MI)(2-4)
10:15 AMMSA Fieldhouse
Court 12
47 - 67
SVL Ballers (16U)(0-4)
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
10:15 AMMSA Fieldhouse
Court 13
19 - 46
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) 03 - Regional (16U) (MI)(3-7)
FCF Elite (16U)(0-4)
10:15 AMMSA Fieldhouse
Court 14
77 - 69
Team Focus Black (16U) (MI)(0-4)
Great Northern Elite (16U) (MI)(2-4)
10:15 AMMSA Fieldhouse
Court 15
40 - 53
Team Focus Black (17U) (MI)(1-3)
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
10:15 AMMSA Woodland
Court 1
28 - 55
Kardia Kings (17U) (IN)(1-3)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
10:15 AMMSA Woodland
Court 2
46 - 68
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
10:15 AMMSA Woodland
Court 3
50 - 40
Indiana Dawgz MCcoy (17U) (IN)(3-7)
Northern Exposure (17U) (MI)(11-5)
10:15 AMMSA Woodland
Court 4
48 - 54
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
DSO Elite (15U) (MI)(3-5)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
64 - 41
CCE Mills (15U) (MI)(2-3)
Indy Heat North (15U) (IN)(3-3)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
79 - 55
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
44 - 46
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
Indiana Dawgz - Bisacky (15U) (IN)(2-4)
11:30 AMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
62 - 61
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
9North Oakland Wolfpack (15U) (MI)(13-8)
11:30 AMCornerstone University
Court 21
60 - 55
Grand Rapids Storm - Redell (15U) (MI)(7-7)
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
11:30 AMCornerstone University
Court 22
55 - 52
Motor City Chargers (16U) (MI)(5-4)
CLUB1 - Epps 2020 (16U) (IN)(1-5)
11:30 AMMSA Fieldhouse
Court 11
38 - 45
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
MBA Heard (16U) (MI)(4-8)
11:30 AMMSA Fieldhouse
Court 12
61 - 33
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
11:30 AMMSA Fieldhouse
Court 13
71 - 52
West Michigans Finest (16U) (MI)(2-8)
Northern Exposure (16U) (MI)(11-5)
11:30 AMMSA Fieldhouse
Court 14
65 - 72
Tipping Point/IE (16U)(3-2)
Wisconsin Blizzard (16U) (WI)(2-2)
11:30 AMMSA Fieldhouse
Court 15
64 - 27
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
Sporting U (17U) (MI)(14-7)
11:30 AMMSA Woodland
Court 1
60 - 45
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
11:30 AMMSA Woodland
Court 2
59 - 51
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
11:30 AMMSA Woodland
Court 3
39 - 55
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
11:30 AMMSA Woodland
Court 4
45 - 46
NW Ohio (15U) (OH)(5-2)
Impact Elite Harvey (15U) (MI)(3-1)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
56 - 45
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
68 - 69
C2k Elite (15U) (OH)(5-10)
Michigan Playmakers - Green (15U) (MI)(22-7)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
57 - 68
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
Team Teague 2022 (14U) (IN)(4-2)
12:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
77 - 79
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
Playground Elite Blue (15U) (WI)(1-4)
12:45 PMCornerstone University
Court 21
50 - 71
MBA Hildabrand (15U) (MI)(2-12)
Parallel 45 (15U) (MI)(6-12)
12:45 PMCornerstone University
Court 22
43 - 60
Team Focus White (16U) (MI)(2-3)
Tri City Heat (16U) (MI)(3-5)
12:45 PMMSA Fieldhouse
Court 11
49 - 29
Championship Sports Gold (16U) (MI)(2-3)
MBA Lucas (16U)(2-9)
12:45 PMMSA Fieldhouse
Court 12
54 - 37
NW Ohio (16U) (OH)(2-5)
RP Scholars (16U) (MI)(2-11)
12:45 PMMSA Fieldhouse
Court 13
55 - 34
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
Team Focus Gold (16U) (MI)(2-3)
12:45 PMMSA Fieldhouse
Court 14
50 - 69
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
12:45 PMMSA Fieldhouse
Court 15
47 - 53
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
Hoopgrind (17U) (MI)(5-3)
12:45 PMMSA Woodland
Court 1
72 - 60
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
Indy Heat 2020 - Black (16U) (IN)(3-1)
12:45 PMMSA Woodland
Court 2
55 - 49
CLUB1 - Bond 2019 (17U) (IN)(4-2)
Team Future (17U)(3-1)
12:45 PMMSA Woodland
Court 3
48 - 45
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
12:45 PMMSA Woodland
Court 4
50 - 54
Nova Village (15U) (OH)(5-2)
Toronto Crossover (15U)(3-1)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
54 - 53
Indy Heat 2022 - Black (14U) (IN)(1-4)
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
48 - 62
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
36 - 57
Kingz Nation (15U) (MI)(3-1)
Indy Heat All Indy 2021 - Red (15U) (IN)(4-1)
2:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
30 - 57
Rock Summit (15U)(2-4)
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
2:00 PMCornerstone University
Court 21
69 - 63
Ohio Bulldogs (15U) (OH)(3-3)
Northern Exposure (15U) (MI)(2-10)
2:00 PMCornerstone University
Court 22
68 - 29
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
Illinois WarHawks (17U)(4-2)
2:00 PMMSA Fieldhouse
Court 11
60 - 63
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
Grand Rapids Storm - Luster (17U) (MI)(3-5)
2:00 PMMSA Fieldhouse
Court 12
57 - 51
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
2:00 PMMSA Fieldhouse
Court 13
69 - 43
Northern Exposure (17U) (MI)(11-5)
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
2:00 PMMSA Fieldhouse
Court 14
58 - 61
The Formula (17U) (MI)(3-6)
BC Elite (17U) (MI)(7-3)
2:00 PMMSA Fieldhouse
Court 15
65 - 79
UTS Elite (17U) (MI)(13-11)
Michigan Eagles (17U) (MI)(7-3)
2:00 PMMSA Woodland
Court 1
53 - 47
EG10 - Silver (16U) (IN)(5-1)
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
2:00 PMMSA Woodland
Court 2
48 - 68
TC Elite (16U)(7-3)
FOH Nation (16U) (IN)(3-3)
2:00 PMMSA Woodland
Court 3
63 - 56
The Factory (16U) (MI)(4-1)
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
2:00 PMMSA Woodland
Court 4
54 - 45
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
TPE 2021 (15U)(3-1)
3:15 PMCornerstone University
Court 21
54 - 57
CCE Mills (15U) (MI)(2-3)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
3:15 PMCornerstone University
Court 22
51 - 63
Michigan Playmakers (16U) (MI)(14-8)
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
3:15 PMMSA Fieldhouse
Court 1
42 - 58
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
MWA Elite (17U) (MI)(5-11)
3:15 PMMSA Fieldhouse
Court 11
47 - 44
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
Michigan Titans (17U) (MI)(6-3)
3:15 PMMSA Fieldhouse
Court 12
53 - 78
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
3:15 PMMSA Fieldhouse
Court 13
77 - 63
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
3:15 PMMSA Fieldhouse
Court 14
67 - 47
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
Silent Storm (16U)(1-4)
3:15 PMMSA Fieldhouse
Court 15
48 - 50
Team Murray (16U)(1-3)
Club1 Elite 2020 (16U) (IN)(6-1)
3:15 PMMSA Woodland
Court 2
55 - 68
Ohio Bulldogs (16U) (OH)(4-1)
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
3:15 PMMSA Woodland
Court 3
64 - 62
1Nation (16U) (MI)(4-15)
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
3:15 PMMSA Woodland
Court 4
74 - 58
NW Ohio (15U) (OH)(5-2)
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
39 - 61
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
56 - 71
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
61 - 55
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
4:30 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
52 - 68
Team Focus White (16U) (MI)(2-3)
Team Future (16U)(6-1)
4:30 PMMSA Fieldhouse
Court 11
55 - 68
Championship Sports Gold (16U) (MI)(2-3)
2North Oakland Wolfpack (16U) (MI)(19-5)
4:30 PMMSA Fieldhouse
Court 12
41 - 49
NW Ohio (16U) (OH)(2-5)
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
4:30 PMMSA Fieldhouse
Court 13
47 - 49
Team Focus Gold (16U) (MI)(2-3)
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
4:30 PMMSA Fieldhouse
Court 14
50 - 51
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
4:30 PMMSA Fieldhouse
Court 15
47 - 35
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
4:30 PMMSA Woodland
Court 1
63 - 52
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
Indy Heat (17U) (IN)(16-11)
4:30 PMMSA Woodland
Court 2
49 - 78
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
Indy Heat - Red (17U) (IN)(4-2)
4:30 PMMSA Woodland
Court 3
41 - 54
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
Nova Village - James (17U) (OH)(9-6)
4:30 PMMSA Woodland
Court 4
57 - 62
Nova Village (15U) (OH)(5-2)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
37 - 68
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
The Family (15U) (MI)(15-7)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
63 - 60
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
Playground Elite Black (15U) (WI)(1-3)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 18
57 - 45
Indy Heat All Indy 2021 - Red (15U) (IN)(4-1)
2REACH Legends (15U) (MI)(21-8)
5:45 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 19
52 - 68
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
Illinois WarHawks (17U)(4-2)
5:45 PMMSA Fieldhouse
Court 11
61 - 64
Michigan Titans (17U) (MI)(6-3)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
5:45 PMMSA Fieldhouse
Court 12
40 - 48
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
5:45 PMMSA Fieldhouse
Court 13
49 - 58
APT (17U) (MI)(12-10)
Team Focus Gold (17U) (MI)(3-3)
5:45 PMMSA Fieldhouse
Court 14
66 - 68
Great Northern Elite (17U) (MI)(2-4)
Toledo Elite - Showtime (17U) (OH)(0-4)
5:45 PMMSA Fieldhouse
Court 15
62 - 30
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
5:45 PMMSA Woodland
Court 1
40 - 52
CLUB1 - Bond 2019 (17U) (IN)(4-2)
Wisconsin Playground Warriors (17U) (WI)(1-1)
5:45 PMMSA Woodland
Court 2
48 - 75
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
C2k Elite (17U) (OH)(16-11)
5:45 PMMSA Woodland
Court 3
51 - 64
UTS Elite (17U) (MI)(13-11)
71Nation (17U) (MI)(14-12)
5:45 PMMSA Woodland
Court 4
68 - 72
Tipping Point/IE (16U)(3-2)
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 16
49 - 65
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
7:00 PMCalvin College - VanNoord Arena
Court 17
67 - 47
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
2North Oakland Wolfpack (16U) (MI)(19-5)
7:00 PMMSA Fieldhouse
Court 11
51 - 58
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
Hoops Canada (17U)(2-4)
7:00 PMMSA Fieldhouse
Court 12
69 - 72
Northern Exposure (16U) (MI)(11-5)
Team Future (16U)(6-1)
7:00 PMMSA Fieldhouse
Court 13
42 - 62
BC Elite (17U) (MI)(7-3)
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
7:00 PMMSA Fieldhouse
Court 14
42 - 68
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
7:00 PMMSA Woodland
Court 1
36 - 60
TC Elite (16U)(7-3)
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
7:00 PMMSA Woodland
Court 2
39 - 69
The Factory (16U) (MI)(4-1)
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
7:00 PMMSA Woodland
Court 3
47 - 52
Indy Heat 2020 - Red (16U) (IN)(5-2)
Indy Heat 2021 - Black (15U) (IN)(3-3)
7:00 PMMSA Woodland
Court 4
51 - 53
July 22, 2018 - SundayTimePlaceScore
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
Hoops Canada (17U)(2-4)
8:00 AMCornerstone University
Court 21
33 - 43
Big Ten Hoopstars (15U) (MI)(7-3)
TPE 2021 (15U)(3-1)
8:00 AMMSA Fieldhouse
Court 12
70 - 50
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) - Silver (15U) (MI)(4-4)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
8:00 AMMSA Fieldhouse
Court 13
33 - 67
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
8:00 AMMSA Fieldhouse
Court 14
67 - 54
Grand Rapids Storm - Redell (15U) (MI)(7-7)
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
8:00 AMMSA Fieldhouse
Court 15
43 - 44
UTS Elite (17U) (MI)(13-11)
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
8:00 AMMSA Woodland
Court 1
28 - 52
CLUB1 - Bond 2019 (17U) (IN)(4-2)
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
8:00 AMMSA Woodland
Court 2
44 - 64
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
8:00 AMMSA Woodland
Court 3
61 - 56
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
8:00 AMMSA Woodland
Court 4
45 - 57
Great Northern Elite (17U) (MI)(2-4)
Team Focus Gold (17U) (MI)(3-3)
9:15 AMCornerstone University
Court 21
55 - 70
Michigan Playmakers - Green (15U) (MI)(22-7)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
9:15 AMMSA Fieldhouse
Court 12
38 - 53
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
9:15 AMMSA Fieldhouse
Court 13
61 - 36
Team Teague 2022 (14U) (IN)(4-2)
2REACH Legends (15U) (MI)(21-8)
9:15 AMMSA Fieldhouse
Court 14
65 - 63
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
9:15 AMMSA Fieldhouse
Court 15
54 - 67
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
9:15 AMMSA Woodland
Court 1
46 - 66
Ohio Bulldogs (16U) (OH)(4-1)
Club1 Elite 2020 (16U) (IN)(6-1)
9:15 AMMSA Woodland
Court 2
58 - 72
1Nation (16U) (MI)(4-15)
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
9:15 AMMSA Woodland
Court 3
58 - 66
Indy Heat 2021 - Black (15U) (IN)(3-3)
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
9:15 AMMSA Woodland
Court 4
66 - 41
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
10:30 AMCornerstone University
Court 21
56 - 53
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) 03 - Regional (16U) (MI)(3-7)
Silent Storm (16U)(1-4)
10:30 AMMSA Fieldhouse
Court 13
79 - 51
CLUB1 - Epps 2020 (16U) (IN)(1-5)
Great Northern Elite (16U) (MI)(2-4)
10:30 AMMSA Fieldhouse
Court 14
49 - 53
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
Illinois WarHawks (17U)(4-2)
10:30 AMMSA Fieldhouse
Court 15
35 - 34
Nova Village - James (17U) (OH)(9-6)
Indy Heat - Red (17U) (IN)(4-2)
10:30 AMMSA Woodland
Court 1
54 - 56
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
Indy Heat (17U) (IN)(16-11)
10:30 AMMSA Woodland
Court 2
75 - 60
Wisconsin Playground Warriors (17U) (WI)(1-1)
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
10:30 AMMSA Woodland
Court 3
58 - 67
71Nation (17U) (MI)(14-12)
C2k Elite (17U) (OH)(16-11)
10:30 AMMSA Woodland
Court 4
52 - 72
2North Oakland Wolfpack (16U) (MI)(19-5)
Team Future (16U)(6-1)
11:45 AMMSA Fieldhouse
Court 11
43 - 48
Impact Elite (16U) (MI)(11-6)
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
11:45 AMMSA Fieldhouse
Court 12
51 - 59
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
Big Ten Hoopstars (15U) (MI)(7-3)
11:45 AMMSA Fieldhouse
Court 13
64 - 39
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
11:45 AMMSA Fieldhouse
Court 14
58 - 60
Club1 Elite 2020 (16U) (IN)(6-1)
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
11:45 AMMSA Woodland
Court 1
57 - 69
Playground Elite (17U) (WI)(3-5)
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
11:45 AMMSA Woodland
Court 2
45 - 52
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
11:45 AMMSA Woodland
Court 3
48 - 57
Indy Heat 2021 - Black (15U) (IN)(3-3)
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
11:45 AMMSA Woodland
Court 4
55 - 68
Parallel 45 (15U) (MI)(6-12)
Playground Elite Blue (15U) (WI)(1-4)
1:00 PMMSA Fieldhouse
Court 13
53 - 43
Ohio Bulldogs (15U) (OH)(3-3)
Rock Summit (15U)(2-4)
1:00 PMMSA Fieldhouse
Court 14
53 - 37
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
1:00 PMMSA Woodland
Court 1
55 - 48
Indy Heat - Red (17U) (IN)(4-2)
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
1:00 PMMSA Woodland
Court 2
37 - 57
C2k Elite (17U) (OH)(16-11)
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
1:00 PMMSA Woodland
Court 3
45 - 60
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
Team Teague 2022 (14U) (IN)(4-2)
1:00 PMMSA Woodland
Court 4
71 - 47
Team Future (16U)(6-1)
Indiana Legends (16U) (IN)(7-2)
2:15 PMMSA Fieldhouse
Court 11
58 - 53
Great Northern Elite (16U) (MI)(2-4)
Ann Arbor Basketball Academy (AABA) 03 - Regional (16U) (MI)(3-7)
2:15 PMMSA Fieldhouse
Court 12
65 - 66
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
The Family - Black (17U) (MI)(5-2)
2:15 PMMSA Woodland
Court 1
52 - 51
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
Dayton Metro - Gudorf (17U) (OH)(10-2)
2:15 PMMSA Woodland
Court 2
56 - 63
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
Wisconsin Playground Warriors (16U) (WI)(9-4)
2:15 PMMSA Woodland
Court 3
2 - 0
Team Focus Gold (17U) (MI)(3-3)
Hoops Canada (17U)(2-4)
2:15 PMMSA Woodland
Court 4
58 - 52
Ohio Bulldogs (15U) (OH)(3-3)
Parallel 45 (15U) (MI)(6-12)
3:30 PMMSA Fieldhouse
Court 11
67 - 54
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
Great Northern Elite (15U) (MI)(5-2)
3:30 PMMSA Woodland
Court 1
64 - 30
Michigan Playmakers - Elite (17U) (MI)(28-7)
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
3:30 PMMSA Woodland
Court 2
55 - 66
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
3:30 PMMSA Woodland
Court 3
47 - 57