Chicago Classic - Adidas
05/26/2018 to 05/27/2018

Divisions:
17U, 16U, 15U, 14U
Teams:
17U
16U
15U
Elgin Centre
100 Symphony Way
Elgin, Illinois 60120
Get directions
41 Game(s)
Bartlett Park District
700 S Bartlett Rd
Bartlett, Illinois 60103
Get directions
47 Game(s)
Canlan Sportsplex
28156 W. Northpointe Pkwy
Lake Barrington, Illinois 60010
Get directions
58 Game(s)
Dundee-Crown High School
1500 Kings Rd
Carpentersville, Illinois 60110
Get directions
22 Game(s)
Joy of the Game
158 S Waukegan Rd
Deerfield, Illinois 60015
Get directions
38 Game(s)
Judson University
1151 N State St.
Elgin, Illinois 60123
Get directions
Libertyville SC
1950 N US Highway 45
Libertyville, Illinois 60048
Get directions
Prairie Stone Sports Center
5050 Sedge Blvd.
Hoffman Estates, Illinois 60192
Get directions
51 Game(s)
St. Charles East High School
1020 Dunham Rd
St. Charles, Illinois 60174
Get directions
14 Game(s)
St. Charles East Middle School
1020 Dunham Rd
St. Charles, Illinois 60174
Get directions
24 Game(s)
West Aurora High School
1201 W New York
St Aurora, Illinois 60506
Get directions
62 Game(s)

Past Games:
May 26, 2018 - SaturdayTimePlaceScore
TEAM TGAND (17U) (TN)(2-1)
Knights Bball Academy (17U) (MO)(2-2)
9:00 AMBartlett Park District
Court 1
77 - 67
Team 1848 (17U) (WI)(4-2)
Ohio Basketball Club (17U) (OH)(1-2)
9:00 AMBartlett Park District
Court 2
74 - 67
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
EG10 (17U) (IN)(4-1)
9:00 AMBartlett Park District
Court 3
56 - 64
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
Hoop City Silver (17U) (TN)(0-3)
9:00 AMCanlan Sportsplex
Court 1
68 - 43
Chicago Lockdown (17U) (IL)(3-3)
Gators Basketball Academy (17U) (ON)(1-0)
9:00 AMCanlan Sportsplex
Court 2
71 - 81
Made Men (17U) (IL)(6-1)
Team Carroll Premier (17U) (MO)(2-2)
9:00 AMCanlan Sportsplex
Court 3
72 - 67
Indiana Elite Fastbreak (17U) (IN)(5-5)
Team Knight Gold (17U) (FL)(4-1)
9:00 AMCanlan Sportsplex
Court 4
58 - 93
Ohio Hoopsters - Tillman (15U) (OH)(4-1)
5Bigg Ten Hoopstars (15U) (MI)(1-2)
9:00 AMDundee-Crown High School
Court 2
65 - 59
The Ville (15U) (IN)(2-1)
Gateway Basketball Club (15U) (MO)(1-3)
9:00 AMDundee-Crown High School
Court Main
57 - 53
Quad City Elite Black (15U) (IL)(1-1)
Washington Dream Chasers (15U) (IN)(0-2)
9:00 AMJoy of the Game
Court 1
41 - 40
H.I.T Basketball (15U) (IL)(2-0)
Green Bay Gunners (15U) (WI)(0-2)
9:00 AMJoy of the Game
Court 2
62 - 58
Mercury Elite - Kramp (15U) (IL)(0-2)
Hoop Dreams (15U) (IL)(3-0)
9:00 AMJoy of the Game
Court 3
32 - 56
Kessel Heat Black (15U) (IL)(1-1)
Minnesota Suns - Livers (15U) (MN)(0-2)
9:00 AMJoy of the Game
Court 4
55 - 41
Kansas Pray & Play (15U) (KS)(5-1)
Flint's Finest Basketball Club (15U) (MI)(2-6)
9:00 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
67 - 42
Indiana Elite East 2020 (16U) (IN)(3-1)
Team Carroll Premier (16U) (MO)(1-2)
9:00 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
71 - 65
Waterloo Wolverines (17U) (ON)(0-3)
Team Rose (17U) (IL)(4-1)
9:00 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
53 - 79
Thrillanoise (17U) (IN)(0-2)
Kessel Heat Association (17U) (IL)(2-0)
9:00 AMWest Aurora High School
Court 1
42 - 77
UVA - Clay (17U) (MN)(1-1)
SYF Players (17U) (IN)(5-0)
9:00 AMWest Aurora High School
Court 3
60 - 77
43 Hoops (17U) (MN)(2-0)
ALL IN Old School - Jackson (17U) (IL)(0-2)
9:00 AMWest Aurora High School
Court 4
80 - 75
Chicago Swish (16U) (IL)(0-2)
ALL IN - Figueroa (16U) (IL)(2-0)
9:00 AMWest Aurora High School
Court 5
45 - 72
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
Hoop Dreams - Bowles (17U) (IL)(0-2)
9:00 AMWest Aurora High School
Court 6
83 - 75
Gametime - Thomas 2019 (17U) (IN)(3-2)
Kevon Looney Elite (17U) (IL)(2-1)
10:10 AMBartlett Park District
Court 1
73 - 83
The Ville (17U) (IN)(3-2)
Hoop City 17U Elite (17U) (TN)(7-3)
10:10 AMBartlett Park District
Court 2
70 - 73
Mid Ohio Pumas (17U) (OH)(2-1)
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
10:10 AMBartlett Park District
Court 3
59 - 61
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
Indiana Elite 2019 (17U) (IN)(4-0)
10:10 AMCanlan Sportsplex
Court 1
30 - 71
Illinois Stars - Johnson (17U) (IL)(2-2)
D1 Minnesota (17U) (MN)(8-1)
10:10 AMCanlan Sportsplex
Court 2
51 - 61
IYBA Illinois Heat (17U) (IL)(2-0)
Wyoming Beasts (17U) (WY)(2-3)
10:10 AMCanlan Sportsplex
Court 3
67 - 40
Indiana Elite Central 2019 (17U) (IN)(2-2)
Grassroots Elite Canada (17U) (ON)(2-2)
10:10 AMCanlan Sportsplex
Court 4
80 - 82
Oklahoma Power (15U) (OK)(3-1)
D1 Minnesota (15U) (MN)(0-3)
10:10 AMDundee-Crown High School
Court 1
56 - 37
Jason Terry Jets (15U) (MO)(2-1)
Team Rose (15U) (IL)(0-3)
10:10 AMDundee-Crown High School
Court 2
64 - 30
Indiana Elite Central 2021 (15U) (IN)(3-2)
Grassroots Elite Canada (15U) (ON)(2-2)
10:10 AMDundee-Crown High School
Court Main
81 - 74
Mercury Elite - Cook (15U) (IL)(0-2)
Hayward Hoops (15U) (IN)(2-1)
10:10 AMJoy of the Game
Court 1
62 - 77
Midwest Revolution (15U) (IL)(1-1)
Shot Callers Basketball (15U) (IN)(0-2)
10:10 AMJoy of the Game
Court 2
67 - 41
Indiana Faith 2021 (15U) (IN)(1-1)
Club Elite 2021 - South Bend (15U) (IN)(0-4)
10:10 AMJoy of the Game
Court 3
56 - 36
Sauk Valley Magic (15U) (IL)(0-2)
Wisconsin Blizzard - Chase (15U) (WI)(1-1)
10:10 AMJoy of the Game
Court 4
31 - 47
D1 Minnesota (16U) (MN)(4-1)
Flint's Finest Basketball Club (16U) (MI)(4-7)
10:10 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
94 - 52
Iowa Barnstormers (15U) (IA)(1-0)
Q.C. Ballers (15U) (IL)(0-2)
10:10 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
58 - 38
1REACH Legends (17U) (MI)(16-3)
44 Elite (17U) (MN)(1-3)
10:10 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
75 - 61
Indiana Game - Remy (17U) (IN)(2-2)
Young Legends (17U) (WI)(2-0)
10:10 AMWest Aurora High School
Court 1
50 - 77
Illinois Blaze (16U) (IL)(1-1)
MPLS Fab (16U) (MN)(2-0)
10:10 AMWest Aurora High School
Court 2
45 - 64
Indiana Faith 2019 - Red (17U) (IN)(0-3)
ALL IN Old School - Elite (17U) (IL)(1-1)
10:10 AMWest Aurora High School
Court 3
53 - 62
Cincinnati Royals White (16U) (OH)(1-2)
Wisconsin Blaze (16U) (WI)(1-1)
10:10 AMWest Aurora High School
Court 4
47 - 51
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
UVA - Tate (17U) (MN)(2-0)
10:10 AMWest Aurora High School
Court 5
62 - 65
2nd Chance Stars (17U) (MI)(2-4)
Best Choice Hatton (17U) (IN)(1-1)
10:10 AMWest Aurora High School
Court 6
57 - 55
Brampton Warriors Elite (17U) (ON)(2-4)
TEAM TGAND (17U) (TN)(2-1)
11:20 AMBartlett Park District
Court 1
59 - 69
Ohio Basketball Club (17U) (OH)(1-2)
TM365 Wolves (17U) (WI)(0-3)
11:20 AMBartlett Park District
Court 2
78 - 58
EG10 (17U) (IN)(4-1)
Ohio Hoopsters - Nakasian (17U) (OH)(2-1)
11:20 AMBartlett Park District
Court 3
74 - 80
Hoop City Silver (17U) (TN)(0-3)
Illinois Stars - Knauf (17U) (IL)(1-2)
11:20 AMCanlan Sportsplex
Court 1
65 - 87
Gators Basketball Academy - Elite (GBA) (17U) (ON)(0-2)
Ray Allen Select (17U) (WI)(1-2)
11:20 AMCanlan Sportsplex
Court 2
49 - 80
Team Carroll Premier (17U) (MO)(2-2)
Mentality (17U) (MN)(2-2)
11:20 AMCanlan Sportsplex
Court 3
67 - 64
Team Knight Gold (17U) (FL)(4-1)
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
11:20 AMCanlan Sportsplex
Court 4
98 - 50
5Bigg Ten Hoopstars (15U) (MI)(1-2)
Team Foe (15U) (TX)(2-5)
11:20 AMDundee-Crown High School
Court 2
77 - 66
Gateway Basketball Club (15U) (MO)(1-3)
Wyoming Beasts (15U) (WY)(0-1)
11:20 AMDundee-Crown High School
Court Main
71 - 38
Hoop City Silver (16U) (TN)(0-2)
Team Rose (16U) (IL)(2-0)
11:20 AMElgin Centre
Court 1
38 - 62
Indiana Elite 2020 - South Bend (16U) (IN)(0-3)
Hoop City 16U Elite (16U) (TN)(6-0)
11:20 AMElgin Centre
Court 2
48 - 83
Washington Dream Chasers (15U) (IN)(0-2)
Made Men (15U) (IL)(3-0)
11:20 AMJoy of the Game
Court 1
35 - 37
Green Bay Gunners (15U) (WI)(0-2)
Indiana Game - Chemma (15U) (IN)(1-2)
11:20 AMJoy of the Game
Court 2
61 - 72
Hoop Dreams (15U) (IL)(3-0)
Indiana Elite East (15U) (IN)(1-1)
11:20 AMJoy of the Game
Court 3
60 - 58
Dream Team Basketball (15U) (IN)(2-0)
Kessel Heat Black (15U) (IL)(1-1)
11:20 AMJoy of the Game
Court 4
64 - 49
Flint's Finest Basketball Club (15U) (MI)(2-6)
Q.C. Ballers Grey (15U) (IL)(1-2)
11:20 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
40 - 42
Brampton Warriors Elite (16U) (ON)(0-3)
Indiana Elite East 2020 (16U) (IN)(3-1)
11:20 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
62 - 75
Team Rose (17U) (IL)(4-1)
Wyoming Beasts (17U) (WY)(2-3)
11:20 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
66 - 67
Chicago Lockdown (16U) (IL)(0-2)
SYF Players (16U) (IN)(3-0)
11:20 AMSt. Charles East Middle School
Court 1
32 - 83
Mercury Elite - Payan (16U) (IL)(0-2)
Indiana Game - Cavanaugh (16U) (IN)(2-1)
11:20 AMSt. Charles East Middle School
Court 2
32 - 74
Made Men (16U) (IL)(2-1)
Ray Allen Select (16U) (WI)(3-0)
11:20 AMSt. Charles East Middle School
Court 3
49 - 52
Kessel Heat Association (17U) (IL)(2-0)
Mercury Elite - Fano (17U) (IL)(1-1)
11:20 AMWest Aurora High School
Court 1
65 - 60
SYF Players (17U) (IN)(5-0)
ALL IN Old School - Braverman (17U) (IL)(0-2)
11:20 AMWest Aurora High School
Court 3
81 - 68
ALL IN Old School - Jackson (17U) (IL)(0-2)
Game Time Biddings (17U) (IN)(1-1)
11:20 AMWest Aurora High School
Court 4
50 - 60
ALL IN - Figueroa (16U) (IL)(2-0)
Minnesota Suns - M. Martin (16U) (MN)(1-1)
11:20 AMWest Aurora High School
Court 5
62 - 49
Hoop Dreams - Bowles (17U) (IL)(0-2)
Mercury Elite - Thomas (17U) (IL)(2-0)
11:20 AMWest Aurora High School
Court 6
52 - 79
Kevon Looney Elite / All In Athletics (16U) (IL)(2-0)
Ohio Hoopsters - Jones (16U) (OH)(0-2)
12:20 PMElgin Centre
Court 3
77 - 63
Kevon Looney Elite (17U) (IL)(2-1)
Big 3 Basketball (17U) (IL)(0-3)
12:30 PMBartlett Park District
Court 1
72 - 52
Hoop City 17U Elite (17U) (TN)(7-3)
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
12:30 PMBartlett Park District
Court 2
70 - 58
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
NXT LEVEL - HOUSTON (17U) (TX)(0-3)
12:30 PMBartlett Park District
Court 3
77 - 53
Indiana Elite 2019 (17U) (IN)(4-0)
KY Royals (17U) (KY)(2-3)
12:30 PMCanlan Sportsplex
Court 1
93 - 53
D1 Minnesota (17U) (MN)(8-1)
Arsenal Hoops (17U) (MO)(3-6)
12:30 PMCanlan Sportsplex
Court 2
66 - 37
Wyoming Beasts 17U Blue (17U) (WY)(0-3)
Gateway Basketball Club (17U) (MO)(1-2)
12:30 PMCanlan Sportsplex
Court 3
26 - 69
Grassroots Elite Canada (17U) (ON)(2-2)
Illinois Future (17U) (IL)(0-3)
12:30 PMCanlan Sportsplex
Court 4
77 - 41
D1 Minnesota (15U) (MN)(0-3)
Raptors Elite (15U)(2-2)
12:30 PMDundee-Crown High School
Court 1
61 - 74
Team Rose (15U) (IL)(0-3)
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
12:30 PMDundee-Crown High School
Court 2
50 - 65
IN Red Storm (15U) (IN)(4-2)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
12:30 PMDundee-Crown High School
Court 3
40 - 68
Grassroots Elite Canada (15U) (ON)(2-2)
Downriver Bad Boys (15U) (MI)(3-5)
12:30 PMDundee-Crown High School
Court Aux
103 - 67
Cincinnati Royals Blue (16U) (OH)(1-3)
World Hoops Elite (16U) (WI)(1-0)
12:30 PMDundee-Crown High School
Court Main
50 - 75
3Ann Arbor Basketball Academy (AABA) (16U) (MI)(7-5)
Mid Ohio Pumas (16U) (OH)(1-0)
12:30 PMElgin Centre
Court 1
51 - 55
SEMO Athletic Club Silver Bullets (16U) (MO)(0-2)
Iowa Barnstormers - Gold (16U) (IA)(2-0)
12:30 PMElgin Centre
Court 2
38 - 59
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
Chicago Elite (16U) (IL)(3-2)
12:30 PMElgin Centre
Court 3
57 - 45
Hayward Hoops (15U) (IN)(2-1)
Wisconsin Playmakers - Shaw (15U) (WI)(1-1)
12:30 PMJoy of the Game
Court 1
51 - 38
Epic Hoopz (15U) (IL)(1-1)
Wisconsin Blaze (15U) (WI)(0-2)
12:30 PMJoy of the Game
Court 2
61 - 48
Wisconsin Blizzard - Chase (15U) (WI)(1-1)
Gators Basketball Academy (15U) (ON)(2-0)
12:30 PMJoy of the Game
Court 4
55 - 73
Flint's Finest Basketball Club (16U) (MI)(4-7)
Niagara Tigers (16U) (NY)(1-2)
12:30 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
50 - 59
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
Iowa Barnstormers - Gold (15U) (IA)(4-1)
12:30 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
46 - 64
Wisconsin Crusaders (17U) (WI)(1-2)
1REACH Legends (17U) (MI)(16-3)
12:30 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
53 - 64
Midwest Wildcats - Stinson (16U) (IL)(0-2)
Indiana Game - Schmidt (16U) (IN)(4-0)
12:30 PMSt. Charles East High School
Court 1
40 - 59
Wisconsin Blizzard - Kuranda (16U) (WI)(2-0)
Wolverines (16U) (IL)(2-1)
12:30 PMSt. Charles East High School
Court 2
57 - 55
Indiana Elite Blackout 2020 (16U) (IN)(0-2)
Hoopers Basketball Club (16U) (IL)(1-1)
12:30 PMSt. Charles East High School
Court 3
54 - 64
BCF Indiana 2020 (16U) (IN)(0-2)
Mercury Elite - Radenkovich (16U) (IL)(2-0)
12:30 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
40 - 62
Epic Hoopz (16U) (IL)(0-2)
Old Gold Dream Team (16U) (IL)(3-3)
12:30 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
49 - 53
IBA Stars - Mann (16U) (IL)(1-1)
Wooster Warriors (16U) (OH)(2-1)
12:30 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
60 - 65
Young Legends (17U) (WI)(2-0)
Mercury Elite - Binder (17U) (IL)(0-2)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 1
60 - 41
Indiana Elite Prospects (16U) (IN)(0-2)
Illinois Blaze (16U) (IL)(1-1)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 2
47 - 56
Thunder Elite (17U) (IL)(2-0)
Indiana Faith 2019 - Red (17U) (IN)(0-3)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 3
73 - 67
Wisconsin Blaze (16U) (WI)(1-1)
ALL IN - Jackson (16U) (IL)(1-1)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 4
36 - 56
UVA - Tate (17U) (MN)(2-0)
Sauk Valley Magic - Sharp (17U) (IL)(0-2)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 5
78 - 70
Wisconsin Blizzard - Davis (17U) (WI)(1-1)
Chicago Lockdown (17U) (IL)(3-3)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 6
70 - 71
Indiana Dawgz MCcoy (17U) (IN)(3-7)
Mercury Elite - Jadzak (17U) (IL)(0-2)
12:30 PMWest Aurora High School
Court 7
54 - 43
Knights Bball Academy (17U) (MO)(2-2)
Brampton Warriors Elite (17U) (ON)(2-4)
1:40 PMBartlett Park District
Court 1
68 - 54
TM365 Wolves (17U) (WI)(0-3)
Team 1848 (17U) (WI)(4-2)
1:40 PMBartlett Park District
Court 2
39 - 48
Ohio Hoopsters - Nakasian (17U) (OH)(2-1)
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
1:40 PMBartlett Park District
Court 3
75 - 67
Illinois Stars - Knauf (17U) (IL)(1-2)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
1:40 PMCanlan Sportsplex
Court 1
51 - 71
Ray Allen Select (17U) (WI)(1-2)
Chicago Lockdown (17U) (IL)(3-3)
1:40 PMCanlan Sportsplex
Court 2
52 - 60
Mentality (17U) (MN)(2-2)
Made Men (17U) (IL)(6-1)
1:40 PMCanlan Sportsplex
Court 3
72 - 62
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
Indiana Elite Fastbreak (17U) (IN)(5-5)
1:40 PMCanlan Sportsplex
Court 4
43 - 84
Team Foe (15U) (TX)(2-5)
Ohio Hoopsters - Tillman (15U) (OH)(4-1)
1:40 PMDundee-Crown High School
Court 2
49 - 59
Wyoming Beasts Elite (15U) (WY)(0-2)
The Ville (15U) (IN)(2-1)
1:40 PMDundee-Crown High School
Court Main
47 - 75
Team Rose (16U) (IL)(2-0)
Wisconsin Crusaders (16U) (WI)(1-1)
1:40 PMElgin Centre
Court 1
78 - 65
Ohio Hoopsters - Jones (16U) (OH)(0-2)
Indiana Elite North 2020 (16U) (IN)(1-1)
1:40 PMElgin Centre
Court 3
41 - 61
Made Men (15U) (IL)(3-0)
Quad City Elite Black (15U) (IL)(1-1)
1:40 PMJoy of the Game
Court 1
35 - 30
Indiana Game - Chemma (15U) (IN)(1-2)
H.I.T Basketball (15U) (IL)(2-0)
1:40 PMJoy of the Game
Court 2
63 - 67
ALL IN Old School (15U) (IL)(2-0)
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
1:40 PMJoy of the Game
Court 3
60 - 42
Minnesota Suns - Livers (15U) (MN)(0-2)
Dream Team Basketball (15U) (IN)(2-0)
1:40 PMJoy of the Game
Court 4
54 - 62
Q.C. Ballers Grey (15U) (IL)(1-2)
Kansas Pray & Play (15U) (KS)(5-1)
1:40 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
28 - 88
Wyoming Beasts (17U) (WY)(2-3)
Waterloo Wolverines (17U) (ON)(0-3)
1:40 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
77 - 75
Wisconsin Blizzard - Sosinsky (16U) (WI)(2-1)
Who Got Game Basketball Academy - Austin (16U) (OH)(0-2)
1:40 PMSt. Charles East High School
Court 2
1 - 0
SYF Players (16U) (IN)(3-0)
Cincinnati Rockerz Elite (16U) (OH)(1-1)
1:40 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
70 - 56
Indiana Game - Cavanaugh (16U) (IN)(2-1)
Mid Michigan Elite (16U) (MI)(6-5)
1:40 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
50 - 41
Ray Allen Select (16U) (WI)(3-0)
Indiana Elite Select 2020 (16U) (IN)(0-2)
1:40 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
95 - 46
Mercury Elite - Fano (17U) (IL)(1-1)
Thrillanoise (17U) (IN)(0-2)
1:40 PMWest Aurora High School
Court 1
58 - 47
ALL IN Old School - Braverman (17U) (IL)(0-2)
UVA - Clay (17U) (MN)(1-1)
1:40 PMWest Aurora High School
Court 3
57 - 61
Game Time Biddings (17U) (IN)(1-1)
43 Hoops (17U) (MN)(2-0)
1:40 PMWest Aurora High School
Court 4
77 - 80
Minnesota Suns - M. Martin (16U) (MN)(1-1)
Chicago Swish (16U) (IL)(0-2)
1:40 PMWest Aurora High School
Court 5
72 - 64
RAS - Donaldson (17U) (WI)(0-2)
ALL IN Old School - Rogers/Hale (17U) (IL)(1-1)
1:40 PMWest Aurora High School
Court 6
67 - 74
Mercury Elite - Thomas (17U) (IL)(2-0)
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
1:40 PMWest Aurora High School
Court 7
76 - 75
Gain Elite Minnesota (15U) (MN)(3-2)
Mo Team Carroll Premier (15U) (MO)(1-3)
2:50 PMBartlett Park District
Court 1
48 - 46
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
Ohio Basketball Club (15U) (OH)(2-1)
2:50 PMBartlett Park District
Court 2
44 - 65
TEAM TGAND (16U) (TN)(0-2)
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
2:50 PMCanlan Sportsplex
Court 1
25 - 59
Kentucky Ambition (15U) (KY)(1-2)
Illinois Future (15U) (IL)(0-3)
2:50 PMCanlan Sportsplex
Court 2
52 - 47
The Program Elite (16U) (AL)(1-0)
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
2:50 PMCanlan Sportsplex
Court 3
74 - 71
Arsenal Hoops (16U) (MO)(3-2)
Ohio Basketball Club (16U) (OH)(3-1)
2:50 PMCanlan Sportsplex
Court 4
41 - 65
Y & R (15U) (IL)(4-2)
IN Red Storm (15U) (IN)(4-2)
2:50 PMDundee-Crown High School
Court Aux
64 - 54
Mid Ohio Pumas (17U) (OH)(2-1)
World Hoops Elite (17U) (WI)(0-1)
2:50 PMElgin Centre
Court 1
78 - 76
H.I.T Basketball (16U) (IL)(1-2)
SEMO Athletic Club Silver Bullets (16U) (MO)(0-2)
2:50 PMElgin Centre
Court 2
52 - 42
Gateway Basketball Club (16U) (MO)(2-0)
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
2:50 PMElgin Centre
Court 3
71 - 54
ALL IN - Figueroa (15U) (IL)(1-1)
ET21 Buckeyes (15U) (IL)(4-1)
2:50 PMJoy of the Game
Court 1
47 - 50
Indiana Elite East (15U) (IN)(1-1)
Mercury Elite - Kramp (15U) (IL)(0-2)
2:50 PMJoy of the Game
Court 3
58 - 32
Gators Basketball Academy (15U) (ON)(2-0)
Sauk Valley Magic (15U) (IL)(0-2)
2:50 PMJoy of the Game
Court 4
74 - 38
All Arkansas Red (15U) (AR)(1-2)
Brampton Warriors Elite (15U) (ON)(1-2)
2:50 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
67 - 59
Illinois Jagaurs (15U)(3-3)
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
2:50 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
64 - 67
44 Elite (17U) (MN)(1-3)
Wisconsin Crusaders (17U) (WI)(1-2)
2:50 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
62 - 64
Indiana Game - Schmidt (16U) (IN)(4-0)
Mercury Elite - Stephens (16U) (IL)(1-1)
2:50 PMSt. Charles East High School
Court 1
55 - 53
Hoopers Basketball Club (16U) (IL)(1-1)
Wisconsin Blizzard - Kuranda (16U) (WI)(2-0)
2:50 PMSt. Charles East High School
Court 2
42 - 63
Wolverines (16U) (IL)(2-1)
Indiana Elite Blackout 2020 (16U) (IN)(0-2)
2:50 PMSt. Charles East High School
Court 3
71 - 49
BCF Indiana 2020 (16U) (IN)(0-2)
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
2:50 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
46 - 49
Old Gold Dream Team (16U) (IL)(3-3)
EG10 - Silver (16U) (IN)(5-1)
2:50 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
67 - 74
Wooster Warriors (16U) (OH)(2-1)
Thrillanoise (16U) (IN)(0-2)
2:50 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
59 - 56
Minnesota Heat - Nelson (17U) (MN)(2-0)
Illinois Magic - Dello (17U) (IL)(0-2)
2:50 PMWest Aurora High School
Court 1
70 - 34
ALL IN - Chicago (16U) (IL)(0-2)
Wisconsin United (16U) (WI)(1-1)
2:50 PMWest Aurora High School
Court 2
50 - 68
ALL IN Old School - Elite (17U) (IL)(1-1)
Thunder Elite (17U) (IL)(2-0)
2:50 PMWest Aurora High School
Court 3
67 - 71
Chicago Swish (17U) (IL)(0-2)
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
2:50 PMWest Aurora High School
Court 4
56 - 59
Columbus Kings (17U) (OH)(1-1)
Midwest Wildcats - Blumhorst (17U) (IL)(0-2)
2:50 PMWest Aurora High School
Court 5
69 - 64
Best Choice Hatton (17U) (IN)(1-1)
Mercury Elite - Tiknis (17U) (IL)(1-1)
2:50 PMWest Aurora High School
Court 6
70 - 60
Big 3 Basketball (17U) (IL)(0-3)
Gametime - Thomas 2019 (17U) (IN)(3-2)
4:00 PMBartlett Park District
Court 1
71 - 87
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
The Ville (17U) (IN)(3-2)
4:00 PMBartlett Park District
Court 2
69 - 67
NXT LEVEL - HOUSTON (17U) (TX)(0-3)
Mid Ohio Pumas (17U) (OH)(2-1)
4:00 PMBartlett Park District
Court 3
60 - 75
KY Royals (17U) (KY)(2-3)
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
4:00 PMCanlan Sportsplex
Court 1
69 - 73
Arsenal Hoops (17U) (MO)(3-6)
Illinois Stars - Johnson (17U) (IL)(2-2)
4:00 PMCanlan Sportsplex
Court 2
56 - 58
Gateway Basketball Club (17U) (MO)(1-2)
IYBA Illinois Heat (17U) (IL)(1-1)
4:00 PMCanlan Sportsplex
Court 3
74 - 76
Illinois Future (17U) (IL)(0-3)
Indiana Elite Central 2019 (17U) (IN)(2-2)
4:00 PMCanlan Sportsplex
Court 4
76 - 105
Raptors Elite (15U)(2-2)
Oklahoma Power (15U) (OK)(3-1)
4:00 PMDundee-Crown High School
Court 1
58 - 78
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
Jason Terry Jets (15U) (MO)(2-1)
4:00 PMDundee-Crown High School
Court 2
39 - 57
Downriver Bad Boys (15U) (MI)(3-5)
Indiana Elite Central 2021 (15U) (IN)(3-2)
4:00 PMDundee-Crown High School
Court Main
59 - 72
Wisconsin Crusaders (16U) (WI)(1-1)
Hoop City Silver (16U) (TN)(0-2)
4:00 PMElgin Centre
Court 1
72 - 67
Gain Elite Minnesota (16U) (MN)(1-1)
Indiana Elite 2020 - South Bend (16U) (IN)(0-3)
4:00 PMElgin Centre
Court 2
69 - 56
Indiana Elite North 2020 (16U) (IN)(1-1)
Kevon Looney Elite / All In Athletics (16U) (IL)(2-0)
4:00 PMElgin Centre
Court 3
72 - 82
Wisconsin Playmakers - Shaw (15U) (WI)(1-1)
Mercury Elite - Cook (15U) (IL)(0-2)
4:00 PMJoy of the Game
Court 1
55 - 44
Shot Callers Basketball (15U) (IN)(0-2)
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
4:00 PMJoy of the Game
Court 2
39 - 54
Kessel Heat Association (15U) (IL)(2-0)
Indiana Faith 2021 (15U) (IN)(1-1)
4:00 PMJoy of the Game
Court 3
79 - 67
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
Indiana Dawgz - Bisacky (15U) (IN)(2-4)
4:00 PMJoy of the Game
Court 4
62 - 79
Southern Indiana Select (16U) (IN)(2-0)
IBA Brando (16U)(1-1)
4:00 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
73 - 60
Q.C. Ballers Black (15U) (IL)(0-1)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
4:00 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
46 - 66
Triple Threat-Jenkins (16U) (MI)(2-8)
Sauk Valley Magic (16U) (IL)(0-2)
4:00 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
64 - 41
Cincinnati Rockerz Elite (16U) (OH)(1-1)
Chicago Lockdown (16U) (IL)(0-2)
4:00 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
68 - 27
Mid Michigan Elite (16U) (MI)(6-5)
Mercury Elite - Payan (16U) (IL)(0-2)
4:00 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
69 - 34
Indiana Elite Select 2020 (16U) (IN)(0-2)
Made Men (16U) (IL)(2-1)
4:00 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
67 - 86
Team 1848 (17U) (WI)(4-2)
Midwest Tarheels Select (17U) (WI)(1-1)
4:00 PMWest Aurora High School
Court 1
71 - 85
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
Indiana Dawgz MCcoy (17U) (IN)(3-7)
4:00 PMWest Aurora High School
Court 2
60 - 47
ALL IN - Jackson (16U) (IL)(1-1)
Cincinnati Royals White (16U) (OH)(1-2)
4:00 PMWest Aurora High School
Court 3
56 - 58
Chicago Lockdown (17U) (IL)(3-3)
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (17U) (OH)(1-2)
4:00 PMWest Aurora High School
Court 4
51 - 34
Who Got Game Basketball Academy - Dennis (17U) (OH)(0-2)
Hampshire Whips (17U) (IL)(2-0)
4:00 PMWest Aurora High School
Court 5
43 - 62
MPLS Fab (16U) (MN)(2-0)
Indiana Elite Prospects (16U) (IN)(0-2)
4:00 PMWest Aurora High School
Court 6
68 - 57
Mo Team Carroll Premier (15U) (MO)(1-3)
Illinois Stars (15U) (IL)(2-2)
5:10 PMBartlett Park District
Court 1
53 - 76
Ohio Basketball Club (15U) (OH)(2-1)
Wisconsin Crusaders (15U) (WI)(0-3)
5:10 PMBartlett Park District
Court 2
69 - 48
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
Team 1848 (16U) (WI)(1-2)
5:10 PMCanlan Sportsplex
Court 1
72 - 12
Indiana Elite 2021 (15U) (IN)(4-0)
Kentucky Ambition (15U) (KY)(1-2)
5:10 PMCanlan Sportsplex
Court 2
74 - 35
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
Q.C. Ballers (16U) (IL)(2-1)
5:10 PMCanlan Sportsplex
Court 3
52 - 65
Ohio Basketball Club (16U) (OH)(3-1)
Indiana Red Storm 2020 (16U) (IN)(1-1)
5:10 PMCanlan Sportsplex
Court 4
82 - 65
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Y & R (15U) (IL)(4-2)
5:10 PMDundee-Crown High School
Court Aux
63 - 60
Cincinnati Royals Blue (16U) (OH)(1-3)
3Ann Arbor Basketball Academy (AABA) (16U) (MI)(7-5)
5:10 PMElgin Centre
Court 1
47 - 68
Iowa Barnstormers - Gold (16U) (IA)(2-0)
H.I.T Basketball (16U) (IL)(1-2)
5:10 PMElgin Centre
Court 2
70 - 50
Chicago Elite (16U) (IL)(3-2)
Gateway Basketball Club (16U) (MO)(2-0)
5:10 PMElgin Centre
Court 3
53 - 63
Wisconsin Blaze (15U) (WI)(0-2)
IN Red Storm - Curry (15U) (IN)(2-0)
5:10 PMJoy of the Game
Court 1
46 - 61
Indiana Game - Dines (15U) (IN)(0-2)
ALL IN - Figueroa (15U) (IL)(1-1)
5:10 PMJoy of the Game
Court 2
29 - 63
Indy Hoops Academy (15U) (IN)(1-1)
Triple Threat - Thomas (15U) (MI)(0-6)
5:10 PMJoy of the Game
Court 3
67 - 28
Hoopers Basketball Club (15U) (IL)(1-1)
Wisconsin Blizzard - Hawley (15U) (WI)(2-0)
5:10 PMJoy of the Game
Court 4
45 - 64
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
All Arkansas Red (15U) (AR)(1-2)
5:10 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
54 - 51
Team Carroll Premier (16U) (MO)(1-2)
Brampton Warriors Elite (16U) (ON)(0-3)
5:10 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
70 - 56
Brampton Warriors Elite (15U) (ON)(1-2)
Illinois Jagaurs (15U)(3-3)
5:10 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
65 - 63
Niagara Tigers (16U) (NY)(1-2)
D1 Minnesota (16U) (MN)(4-1)
5:10 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
24 - 52
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (16U) (OH)(1-4)
Wisconsin Blizzard - Diedrich (16U) (WI)(2-0)
5:10 PMSt. Charles East High School
Court 1
34 - 50
Illinois Magic - Hartman (16U) (IL)(1-1)
Kessel Heat Association (16U) (IL)(1-1)
5:10 PMSt. Charles East High School
Court 2
44 - 53
Sauk Valley Magic - Rosengren (17U) (IL)(0-2)
Indiana Elite Heat (17U) (IN)(1-1)
5:10 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
38 - 60
Wisconsin Crusaders Select (17U) (WI)(2-0)
Louisville Spartans (17U) (KY)(1-1)
5:10 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
77 - 53
Chicago Lockdown - Walsh (16U) (IL)(0-2)
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
5:10 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
29 - 52
Mercury Elite - Binder (17U) (IL)(0-2)
Indiana Game - Remy (17U) (IN)(2-2)
5:10 PMWest Aurora High School
Court 1
69 - 71
Illinois Magic - Dello (17U) (IL)(0-2)
Indiana Faith 2019 (17U) (IN)(2-2)
5:10 PMWest Aurora High School
Court 2
48 - 72
Steger Wildcats (16U) (IL)(2-0)
ALL IN - Chicago (16U) (IL)(0-2)
5:10 PMWest Aurora High School
Court 3
71 - 47
Old Gold Dream Team (17U) (IL)(4-3)
Chicago Swish (17U) (IL)(0-2)
5:10 PMWest Aurora High School
Court 4
69 - 38
Midwest Wildcats - Blumhorst (17U) (IL)(0-2)
Indiana Game (17U) (IN)(2-1)
5:10 PMWest Aurora High School
Court 5
78 - 82
ALL IN Old School - Rogers/Hale (17U) (IL)(1-1)
Hoopers Basketball Club (17U) (IL)(2-0)
5:10 PMWest Aurora High School
Court 6
55 - 74
TEAM TGAND (17U) (TN)(2-1)
Team 1848 (17U) (WI)(4-2)
6:20 PMBartlett Park District
Court 1
58 - 61
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
Ohio Hoopsters - Nakasian (17U) (OH)(2-1)
6:20 PMBartlett Park District
Court 2
70 - 66
Kevon Looney Elite (17U) (IL)(2-1)
Hoop City 17U Elite (17U) (TN)(7-3)
6:20 PMBartlett Park District
Court 3
45 - 48
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
Indiana Elite 2019 (17U) (IN)(4-0)
6:20 PMCanlan Sportsplex
Court 1
52 - 72
Ray Allen Select (17U) (WI)(1-2)
D1 Minnesota (17U) (MN)(8-1)
6:20 PMCanlan Sportsplex
Court 2
45 - 64
IYBA Illinois Heat (17U) (IL)(1-1)
Mentality (17U) (MN)(2-2)
6:20 PMCanlan Sportsplex
Court 3
54 - 68
Grassroots Elite Canada (17U) (ON)(2-2)
Team Knight Gold (17U) (FL)(4-1)
6:20 PMCanlan Sportsplex
Court 4
35 - 70
Jason Terry Jets (15U) (MO)(2-1)
Ohio Hoopsters - Tillman (15U) (OH)(4-1)
6:20 PMDundee-Crown High School
Court 2
69 - 77
Indiana Elite Central 2021 (15U) (IN)(3-2)
The Ville (15U) (IN)(2-1)
6:20 PMDundee-Crown High School
Court MN
71 - 49
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
Midwest Revolution (15U) (IL)(1-1)
6:20 PMJoy of the Game
Court 1
55 - 53
Club Elite 2021 - South Bend (15U) (IN)(0-4)
Kessel Heat Association (15U) (IL)(2-0)
6:20 PMJoy of the Game
Court 3
47 - 56
Indiana Dawgz - Bisacky (15U) (IN)(2-4)
ALL IN Old School (15U) (IL)(2-0)
6:20 PMJoy of the Game
Court 4
48 - 50
Wyoming Beasts (17U) (WY)(2-3)
1REACH Legends (17U) (MI)(16-3)
6:20 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
47 - 76
1REACH Legends (17U) (MI)(16-3)
Wyoming Beasts (17U) (WY)(2-3)
6:20 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
76 - 47
IBA Brando (16U)(1-1)
Triple Threat-Jenkins (16U) (MI)(2-8)
6:20 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
67 - 63
Sauk Valley Magic (16U) (IL)(0-2)
Southern Indiana Select (16U) (IN)(2-0)
6:20 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
27 - 66
Mercury Elite - Stephens (16U) (IL)(1-1)
Midwest Wildcats - Stinson (16U) (IL)(0-2)
6:20 PMSt. Charles East High School
Court 1
66 - 61
Indiana Dawgz- Radinsky (16U) (IN)(2-5)
Mercury Elite - Radenkovich (16U) (IL)(2-0)
6:20 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
50 - 65
EG10 - Silver (16U) (IN)(5-1)
Epic Hoopz (16U) (IL)(0-2)
6:20 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
64 - 51
Thrillanoise (16U) (IN)(0-2)
IBA Stars - Mann (16U) (IL)(1-1)
6:20 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
58 - 69
Mercury Elite - Jadzak (17U) (IL)(0-2)
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
6:20 PMWest Aurora High School
Court 1
48 - 67
Hampshire Whips (17U) (IL)(2-0)
Midwest Tarheels Select (17U) (WI)(1-1)
6:20 PMWest Aurora High School
Court 2
68 - 62
Team 1848 (17U) (WI)(4-2)
Who Got Game Basketball Academy - Dennis (17U) (OH)(0-2)
6:20 PMWest Aurora High School
Court 3
52 - 41
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (17U) (OH)(1-2)
Illinois Magic - Umoren (17U) (IL)(0-2)
6:20 PMWest Aurora High School
Court 4
46 - 38
Sauk Valley Magic - Sharp (17U) (IL)(0-2)
Indiana Elite Premier (17U) (IN)(3-4)
6:20 PMWest Aurora High School
Court 5
62 - 85
Mercury Elite - Tiknis (17U) (IL)(1-1)
2nd Chance Stars (17U) (MI)(2-4)
6:20 PMWest Aurora High School
Court 6
57 - 53
Illinois Stars (15U) (IL)(2-2)
Gain Elite Minnesota (15U) (MN)(3-2)
7:30 PMBartlett Park District
Court 1
42 - 63
Wisconsin Crusaders (15U) (WI)(0-3)
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
7:30 PMBartlett Park District
Court 2
55 - 57
Illinois Future (15U) (IL)(0-3)
Indiana Elite 2021 (15U) (IN)(4-0)
7:30 PMCanlan Sportsplex
Court 2
48 - 77
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Oklahoma Power (15U) (OK)(3-1)
7:30 PMDundee-Crown High School
Court AX
63 - 74
IN Red Storm - Curry (15U) (IN)(2-0)
Epic Hoopz (15U) (IL)(1-1)
7:30 PMJoy of the Game
Court 1
57 - 49
ET21 Buckeyes (15U) (IL)(4-1)
Indiana Game - Dines (15U) (IN)(0-2)
7:30 PMJoy of the Game
Court 2
52 - 48
Wisconsin Blizzard - Hawley (15U) (WI)(2-0)
Indy Hoops Academy (15U) (IN)(1-1)
7:30 PMJoy of the Game
Court 3
76 - 72
Triple Threat - Thomas (15U) (MI)(0-6)
Hoopers Basketball Club (15U) (IL)(1-1)
7:30 PMJoy of the Game
Court 4
42 - 71
Indiana Rise (15U) (IN)(6-2)
Kansas Pray & Play (15U) (KS)(5-1)
7:30 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
65 - 70
All Arkansas Red (15U) (AR)(1-2)
Iowa Barnstormers - Gold (15U) (IA)(4-1)
7:30 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
48 - 49
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (16U) (OH)(1-4)
7:30 PMSt. Charles East High School
Court 1
52 - 29
Kessel Heat Association (16U) (IL)(1-1)
Wisconsin Blizzard - Sosinsky (16U) (WI)(2-1)
7:30 PMSt. Charles East High School
Court 2
0 - 1
Illinois Magic - Hartman (16U) (IL)(1-1)
Who Got Game Basketball Academy - Austin (16U) (OH)(0-2)
7:30 PMSt. Charles East High School
Court 3
1 - 0
Louisville Spartans (17U) (KY)(1-1)
Sauk Valley Magic - Rosengren (17U) (IL)(0-2)
7:30 PMSt. Charles East Middle School
Court 1
65 - 43
Indiana Elite Heat (17U) (IN)(1-1)
Wisconsin Crusaders Select (17U) (WI)(2-0)
7:30 PMSt. Charles East Middle School
Court 2
60 - 84
Wisconsin Blizzard - Diedrich (16U) (WI)(2-0)
Chicago Lockdown - Walsh (16U) (IL)(0-2)
7:30 PMSt. Charles East Middle School
Court 3
57 - 51
Indiana Faith 2019 (17U) (IN)(2-2)
Minnesota Heat - Nelson (17U) (MN)(2-0)
7:30 PMWest Aurora High School
Court 1
55 - 62
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
Old Gold Dream Team (17U) (IL)(4-3)
7:30 PMWest Aurora High School
Court 2
43 - 49
Wisconsin United (16U) (WI)(1-1)
Steger Wildcats (16U) (IL)(2-0)
7:30 PMWest Aurora High School
Court 3
59 - 71
Illinois Magic - Umoren (17U) (IL)(0-2)
Wisconsin Blizzard - Davis (17U) (WI)(1-1)
7:30 PMWest Aurora High School
Court 4
44 - 47
Indiana Game (17U) (IN)(2-1)
Columbus Kings (17U) (OH)(1-1)
7:30 PMWest Aurora High School
Court 5
68 - 60
Hoopers Basketball Club (17U) (IL)(2-0)
RAS - Donaldson (17U) (WI)(0-2)
7:30 PMWest Aurora High School
Court 6
65 - 60
H.I.T Basketball (16U) (IL)(1-2)
3Ann Arbor Basketball Academy (AABA) (16U) (MI)(7-5)
8:40 PMElgin Centre
Court 3
59 - 60
May 27, 2018 - SundayTimePlaceScore
Chicago Lockdown (17U) (IL)(3-3)
Illinois Stars - Johnson (17U) (IL)(2-2)
8:00 AMBartlett Park District
Court 1
51 - 59
Wisconsin Crusaders (17U) (WI)(1-2)
Team Rose (17U) (IL)(4-1)
8:00 AMBartlett Park District
Court 2
61 - 68
Gateway Basketball Club (17U) (MO)(1-2)
Team Carroll Premier (17U) (MO)(2-2)
8:00 AMBartlett Park District
Court 3
85 - 88
Gators Basketball Academy - Elite (GBA) (17U) (ON)(0-2)
Arsenal Hoops (17U) (MO)(3-6)
8:00 AMElgin Centre
Court 1
0 - 1
44 Elite (17U) (MN)(1-3)
Waterloo Wolverines (17U) (ON)(0-3)
8:00 AMElgin Centre
Court 2
1 - 0
Wyoming Beasts 17U Blue (17U) (WY)(0-3)
Made Men (17U) (IL)(6-1)
8:00 AMElgin Centre
Court 3
47 - 85
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
5Bigg Ten Hoopstars (15U) (MI)(1-2)
8:00 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
73 - 68
Brampton Warriors Elite (15U) (ON)(1-2)
Raptors Elite (15U)(2-2)
8:00 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
54 - 64
Grassroots Elite Canada (15U) (ON)(2-2)
Gateway Basketball Club (15U) (MO)(1-3)
8:00 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
60 - 53
Indiana Elite Central 2019 (17U) (IN)(2-2)
Indiana Elite Fastbreak (17U) (IN)(5-5)
9:10 AMBartlett Park District
Court 1
54 - 64
Illinois Stars - Knauf (17U) (IL)(1-2)
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
9:10 AMBartlett Park District
Court 2
54 - 64
Gametime - Thomas 2019 (17U) (IN)(3-2)
Michigan Goonies - Rush (17U) (MI)(13-12)
9:10 AMBartlett Park District
Court 3
84 - 62
Ohio Hoopsters - Tillman (15U) (OH)(4-1)
Indiana Elite 2021 (15U) (IN)(4-0)
9:10 AMCanlan Sportsplex
Court 1
49 - 73
Oklahoma Power (15U) (OK)(3-1)
Iowa Barnstormers - Gold (15U) (IA)(4-1)
9:10 AMCanlan Sportsplex
Court 2
49 - 57
Indiana Elite Central 2021 (15U) (IN)(3-2)
Gain Elite Minnesota (15U) (MN)(3-2)
9:10 AMCanlan Sportsplex
Court 3
54 - 59
Kansas Pray & Play (15U) (KS)(5-1)
Ohio Basketball Club (15U) (OH)(2-1)
9:10 AMCanlan Sportsplex
Court 4
61 - 31
Illinois Future (17U) (IL)(0-3)
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
9:10 AMElgin Centre
Court 1
67 - 70
Hoop City Silver (17U) (TN)(0-3)
KY Royals (17U) (KY)(2-3)
9:10 AMElgin Centre
Court 2
70 - 90
Big 3 Basketball (17U) (IL)(0-3)
The Ville (17U) (IN)(3-2)
9:10 AMElgin Centre
Court 3
66 - 87
Hoop Dreams (15U) (IL)(3-0)
Michigan Dynamite (15U) (MI)(18-9)
9:10 AMJoy of the Game
Court 3
55 - 54
Team Rose (15U) (IL)(0-3)
Team Foe (15U) (TX)(2-5)
9:10 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
65 - 66
Illinois Jagaurs (15U)(3-3)
D1 Minnesota (15U) (MN)(0-3)
9:10 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
41 - 27
Y & R (15U) (IL)(4-2)
Q.C. Ballers Grey (15U) (IL)(1-2)
9:10 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
55 - 33
Knights Bball Academy (17U) (MO)(2-2)
Ohio Basketball Club (17U) (OH)(1-2)
10:20 AMBartlett Park District
Court 1
54 - 50
Mid Ohio Pumas - Elite (17U) (OH)(0-1)
EG10 (17U) (IN)(4-1)
10:20 AMBartlett Park District
Court 2
40 - 51
Hoop City 16U Elite (16U) (TN)(6-0)
TEAM TGAND (16U) (TN)(0-2)
10:20 AMBartlett Park District
Court 3
68 - 66
Gain Elite Minnesota (16U) (MN)(1-1)
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
10:20 AMCanlan Sportsplex
Court 1
31 - 54
The Program (16U) (MI)(6-2)
Ohio Basketball Club (16U) (OH)(3-1)
10:20 AMCanlan Sportsplex
Court 2
63 - 76
Kevon Looney Elite (16U) (IL)(0-1)
D1 Minnesota (16U) (MN)(4-1)
10:20 AMCanlan Sportsplex
Court 3
34 - 57
Iowa Barnstormers (16U) (IA)(0-1)
Indiana Elite East 2020 (16U) (IN)(3-1)
10:20 AMCanlan Sportsplex
Court 4
71 - 72
Brampton Warriors Elite (17U) (ON)(2-4)
TM365 Wolves (17U) (WI)(0-3)
10:20 AMElgin Centre
Court 1
74 - 61
NXT LEVEL - HOUSTON (17U) (TX)(0-3)
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
10:20 AMElgin Centre
Court 2
72 - 92
Indiana Elite 2020 - South Bend (16U) (IN)(0-3)
Team 1848 (16U) (WI)(1-2)
10:20 AMElgin Centre
Court 3
71 - 74
Downriver Bad Boys (15U) (MI)(3-5)
Wyoming Beasts Elite (15U) (WY)(0-2)
10:20 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
63 - 56
IN Red Storm (15U) (IN)(4-2)
Flint's Finest Basketball Club (15U) (MI)(2-6)
10:20 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
80 - 59
Kentucky Ambition (15U) (KY)(1-2)
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
10:20 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
46 - 57
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (16U) (OH)(1-4)
Triple Threat-Jenkins (16U) (MI)(2-8)
10:20 AMSt. Charles East High School
Court 2
65 - 56
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
Cincinnati Royals White (16U) (OH)(1-2)
10:20 AMWest Aurora High School
Court 8
56 - 35
Q.C. Ballers (16U) (IL)(2-1)
IN Red Storm (16U) (IN)(0-1)
11:30 AMBartlett Park District
Court 1
85 - 84
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
Niagara Tigers (16U) (NY)(1-2)
11:30 AMBartlett Park District
Court 2
52 - 49
3Ann Arbor Basketball Academy (AABA) (16U) (MI)(7-5)
Team Carroll Premier (16U) (MO)(1-2)
11:30 AMBartlett Park District
Court 3
60 - 50
Hoop City 17U Elite (17U) (TN)(7-3)
Indiana Elite 2019 (17U) (IN)(4-0)
11:30 AMCanlan Sportsplex
Court 1
45 - 72
1REACH Legends (17U) (MI)(16-3)
D1 Minnesota (17U) (MN)(8-1)
11:30 AMCanlan Sportsplex
Court 2
64 - 80
Team Knight Gold (17U) (FL)(4-1)
Mentality (17U) (MN)(2-2)
11:30 AMCanlan Sportsplex
Court 3
78 - 45
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
Team 1848 (17U) (WI)(4-2)
11:30 AMCanlan Sportsplex
Court 4
71 - 47
Cincinnati Royals Blue (16U) (OH)(1-3)
Brampton Warriors Elite (16U) (ON)(0-3)
11:30 AMElgin Centre
Court 1
69 - 49
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
Arsenal Hoops (16U) (MO)(3-2)
11:30 AMElgin Centre
Court 2
38 - 63
Chicago Elite (16U) (IL)(3-2)
Flint's Finest Basketball Club (16U) (MI)(4-7)
11:30 AMElgin Centre
Court 3
70 - 51
Raptors Elite (15U)(2-2)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
11:30 AMPrairie Stone Sports Center
Court 1
33 - 53
Gain Elite Minnesota (15U) (MN)(3-2)
Illinois Stars (15U) (IL)(2-2)
11:30 AMPrairie Stone Sports Center
Court 2
51 - 55
7Michigan Goonies (15U) (MI)(15-9)
Y & R (15U) (IL)(4-2)
11:30 AMPrairie Stone Sports Center
Court 3
44 - 80
Team Rose (17U) (IL)(4-1)
Illinois Stars - Johnson (17U) (IL)(2-2)
12:40 PMBartlett Park District
Court 1
78 - 59
Team Carroll Premier (17U) (MO)(2-2)
Indiana Elite Fastbreak (17U) (IN)(5-5)
12:40 PMBartlett Park District
Court 2
56 - 72
Ohio Basketball Club (16U) (OH)(3-1)
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
12:40 PMCanlan Sportsplex
Court 1
63 - 77
Indiana Elite East 2020 (16U) (IN)(3-1)
D1 Minnesota (16U) (MN)(4-1)
12:40 PMCanlan Sportsplex
Court 2
63 - 91
Iowa Barnstormers - Gold (15U) (IA)(4-1)
Indiana Elite (15U) (IN)(2-0)
12:40 PMCanlan Sportsplex
Court 3
43 - 66
Kansas Pray & Play (15U) (KS)(5-1)
Gain Elite Minnesota (15U) (MN)(3-2)
12:40 PMCanlan Sportsplex
Court 4
55 - 51
44 Elite (17U) (MN)(1-3)
Arsenal Hoops (17U) (MO)(3-6)
12:40 PMElgin Centre
Court 1
52 - 61
Nova Village (17U) (OH)(0-1)
Made Men (17U) (IL)(6-1)
12:40 PMElgin Centre
Court 2
67 - 72
Freshskillz Comrade United Elite (17U) (MI)(7-4)
Gametime - Thomas 2019 (17U) (IN)(3-2)
12:40 PMElgin Centre
Court 3
58 - 74
Illinois Jagaurs (15U)(3-3)
Q.C. Ballers (15U) (IL)(0-2)
12:40 PMElgin Centre
Court 3
67 - 61
Team Foe (15U) (TX)(2-5)
Illinois Future (15U) (IL)(0-3)
12:40 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
71 - 66
IN Red Storm (15U) (IN)(4-2)
Wisconsin Crusaders (15U) (WI)(0-3)
12:40 PMPrairie Stone Sports Center
Court 2
64 - 62
Downriver Bad Boys (15U) (MI)(3-5)
Mo Team Carroll Premier (15U) (MO)(1-3)
12:40 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
59 - 67
Wisconsin Blizzard - Sosinsky (16U) (WI)(2-1)
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
12:40 PMWest Aurora High School
Court 7
50 - 70
Q.C. Ballers (16U) (IL)(2-1)
Hoop City 16U Elite (16U) (TN)(6-0)
1:50 PMBartlett Park District
Court 1
56 - 87
EG10 (17U) (IN)(4-1)
Knights Bball Academy (17U) (MO)(2-2)
1:50 PMBartlett Park District
Court 2
63 - 41
3Ann Arbor Basketball Academy (AABA) (16U) (MI)(7-5)
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
1:50 PMBartlett Park District
Court 3
65 - 76
Team Knight Gold (17U) (FL)(4-1)
D1 Minnesota (17U) (MN)(8-1)
1:50 PMCanlan Sportsplex
Court 1
65 - 69
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
Indiana Elite (17U) (IN)(1-1)
1:50 PMCanlan Sportsplex
Court 2
46 - 74
The Ville (17U) (IN)(3-2)
KY Royals (17U) (KY)(2-3)
1:50 PMElgin Centre
Court 1
61 - 50
Team 1848 (16U) (WI)(1-2)
Arsenal Hoops (16U) (MO)(3-2)
1:50 PMElgin Centre
Court 2
64 - 66
Cincinnati Royals Blue (16U) (OH)(1-3)
Chicago Elite (16U) (IL)(3-2)
1:50 PMElgin Centre
Court 3
59 - 66
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
1:50 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
53 - 42
Grassroots Elite Canada (15U) (ON)(2-2)
Y & R (15U) (IL)(4-2)
1:50 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
68 - 73
Indiana Elite Fastbreak (17U) (IN)(5-5)
Team Rose (17U) (IL)(4-1)
3:00 PMBartlett Park District
Court 1
70 - 77
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
Hoop City 16U Elite (16U) (TN)(6-0)
3:00 PMBartlett Park District
Court 3
67 - 68
D1 Minnesota (16U) (MN)(4-1)
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
3:00 PMCanlan Sportsplex
Court 1
51 - 70
Kansas Pray & Play (15U) (KS)(5-1)
Indiana Elite 2021 (15U) (IN)(4-0)
3:00 PMCanlan Sportsplex
Court 2
55 - 78
Made Men (17U) (IL)(6-1)
Arsenal Hoops (17U) (MO)(3-6)
3:00 PMElgin Centre
Court 1
57 - 32
Can-Amera (17U) (ON)(3-5)
Brampton Warriors Elite (17U) (ON)(2-4)
3:00 PMElgin Centre
Court 3
87 - 101
Illinois Jagaurs (15U)(3-3)
Team Foe (15U) (TX)(2-5)
3:00 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
59 - 51
IN Red Storm (15U) (IN)(4-2)
Mo Team Carroll Premier (15U) (MO)(1-3)
3:00 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
69 - 48
Wisconsin Blizzard - Diedrich (16U) (WI)(2-0)
6Triple Threat - Sambaer (16U) (MI)(15-9)
3:00 PMWest Aurora High School
Court 3
-
EG10 (17U) (IN)(4-1)
Gametime - Thomas 2019 (17U) (IN)(3-2)
4:10 PMBartlett Park District
Court 1
71 - 51
Indiana Elite (17U) (IN)(1-1)
D1 Minnesota (17U) (MN)(8-1)
4:10 PMCanlan Sportsplex
Court 1
73 - 74
Brampton Warriors Elite (17U) (ON)(2-4)
The Ville (17U) (IN)(3-2)
4:10 PMElgin Centre
Court 1
53 - 91
Chicago Elite (16U) (IL)(3-2)
Arsenal Hoops (16U) (MO)(3-2)
4:10 PMElgin Centre
Court 3
68 - 43
Y & R (15U) (IL)(4-2)
UTS Elite (15U) (MI)(22-6)
4:10 PMPrairie Stone Sports Center
Court 1
57 - 64
IN Red Storm (15U) (IN)(4-2)
Illinois Jagaurs (15U)(3-3)
4:10 PMPrairie Stone Sports Center
Court 3
77 - 56