2018 Bill Hensley Memorial Run N Slam Venues
05/04/2018 to 05/06/2018

Divisions:
17U, 16U, 15U, 14U
Teams:
17U
16U
15U
Spiece Fieldhouse
5310 Merchandise Drive
Fort Wayne, Indiana 46825
Get directions
51 Game(s)
Blackhawk Christian Elementary School
7400 East State Blvd
Fort Wayne, Indiana 46815
Get directions
6 Game(s)
Blackhawk Christian High School
7400 East State Blvd
Fort Wayne, Indiana 46815
Get directions
7 Game(s)
Carroll High School
3701 Carroll Road
Fort Wayne, Indiana 46818
Get directions
27 Game(s)
Carroll High School - Freshman Campus
3701 Carroll Road
Fort Wayne, Indiana 46818
Get directions
7 Game(s)
Homestead High School
4310 Homestead Road
Fort Wayne, Indiana 46814
Get directions
10 Game(s)
North Side High School
475 East State Blvd
Fort Wayne, Indiana 46805
Get directions
20 Game(s)
Sport One/Parkview Fieldhouse
3946 Ice Way
Fort Wayne, Indiana 46805
Get directions
59 Game(s)
Summit Middle School
4509 Homestead Rd.
Fort Wayne, Indiana 46814
Get directions
7 Game(s)
Turnstone
3320 N Clinton St
Fort Wayne, Indiana 46805
Get directions
27 Game(s)
University of St. Francis - Hutzell Center
2701 Spring Street
Fort Wayne, Indiana 46808
Get directions
12 Game(s)
Woodside Middle School
2310 West Hamilton Road
Fort Wayne, Indiana 46814
Get directions
5 Game(s)

Past Games:
May 4, 2018 - FridayTimePlaceScore
IBBA Illinois Ballers (16U)(0-1)
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
7:00 PMBlackhawk Christian High School
Court Main
30 - 82
Ohio Reign (17U) (OH)(8-3)
Michigan Titans - Jefferson (17U) (MI)(3-4)
7:00 PMCarroll High School
Court 2
79 - 70
Wooster Warriors (16U) (OH)(2-1)
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
7:00 PMCarroll High School
Court 3
77 - 82
CLUB1 - Epps 2020 (16U) (IN)(1-5)
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
7:00 PMHomestead High School
Court 1
58 - 76
Kingdom Hoops Elite - II (16U) (IA)(0-1)
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
7:00 PMNorth Side High School
Court 2
59 - 72
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
Hidden Gems - Platinum (15U) (OH)(1-2)
7:00 PMNorth Side High School
Court 3
39 - 70
Wisconsin Shooters (17U) (WI)(1-0)
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
7:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 2
74 - 70
All Ohio - Cleveland (16U) (OH)(2-0)
Common Bond (16U) (MI)(4-5)
7:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 4
68 - 46
Ohio Hoopsters - Clark (15U) (OH)(0-1)
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
7:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
57 - 63
NW Ohio (17U) (OH)(8-2)
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
7:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
73 - 66
Hidden Gems - Black (17U) (OH)(0-1)
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
7:00 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 2
71 - 77
Ohio Hoopsters - Wofford (16U) (OH)(0-1)
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
8:15 PMBlackhawk Christian Elementary School
Court Main
55 - 69
Indy Warriors (17U) (IN)(0-1)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
8:15 PMCarroll High School
Court 1
45 - 78
NC Bullets (17U) (OH)(1-0)
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
8:15 PMCarroll High School
Court 4
57 - 56
Grand Park Premier 2021 - Black (15U) (IN)(2-0)
Spring Arbor United (15U) (MI)(8-6)
8:15 PMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
75 - 73
Indy Heat North (15U) (IN)(3-3)
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
8:15 PMHomestead High School
Court 1
74 - 46
Grand Park Premier 2021 - Red (15U) (IN)(1-1)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
8:15 PMNorth Side High School
Court 1
55 - 53
8Impact Elite (15U) (MI)(12-4)
Club Elite 2021 - South Bend (15U) (IN)(0-4)
8:15 PMNorth Side High School
Court 3
78 - 36
Indy Heat - Black (17U) (IN)(1-0)
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
8:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 1
90 - 63
C2k Elite (15U) (OH)(5-10)
The Family (15U) (MI)(15-7)
8:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 7
63 - 58
Made Men (15U) (IL)(3-0)
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
8:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 8
38 - 37
Ohio Varsity (17U) (OH)(1-4)
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
8:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court A
59 - 46
Hidden Gems - Orange (17U) (OH)(0-1)
Michigan Titans - Cooper (17U) (MI)(9-2)
8:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court F
46 - 73
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
Indiana Elite Central 2019 (17U) (IN)(2-2)
8:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
31 - 63
LDE 2022 (14U) (IN)(0-1)
The Family - Gold (14U) (MI)(7-1)
8:15 PMSummit Middle School
Court 2
24 - 82
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
8:15 PMTurnstone
Court 1
47 - 46
Hard Work - White (15U) (OH)(0-1)
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
8:15 PMTurnstone
Court 3
56 - 69
BTC Trojans (15U) (OH)(0-1)
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
9:30 PMBlackhawk Christian Elementary School
Court Main
0 - 2
Donald M Graham Associates (15U) (OH)(0-1)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
9:30 PMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
39 - 67
Dayton Nets (16U) (OH)(0-1)
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
9:30 PMHomestead High School
Court 2
39 - 54
Team Y&R (17U) (IL)(0-1)
The Family (17U) (MI)(22-13)
9:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 2
63 - 66
Illinois Wolves vs Grand Rapids Storm 9:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 3
61 - 41
Hidden Gems - Orange (14U) (OH)(0-1)
The Family - Black (14U) (MI)(9-2)
9:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
0 - 2
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (17U) (OH)(1-2)
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
9:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court C
62 - 93
Indiana Faith 2019 (17U) (IN)(2-2)
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
9:30 PMTurnstone
Court 1
66 - 55
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
9:30 PMTurnstone
Court 2
59 - 47
Randolph (15U)(1-0)
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
9:30 PMTurnstone
Court 4
59 - 32
TEAM 419 (15U) (OH)(0-1)
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
9:30 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
33 - 76
Character and Skills Basketball (15U) (IN)(0-1)
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
9:30 PMWoodside Middle School
Court 1
33 - 59
All Ohio - Gold (16U) (OH)(5-2)
Michigan Titans (16U) (MI)(4-8)
10:45 PMBlackhawk Christian High School
Court Main
70 - 51
Indiana Game - Cavanaugh (16U) (IN)(2-1)
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
10:45 PMCarroll High School
Court 1
62 - 65
OEBA Purple (15U) (OH)(1-0)
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
10:45 PMCarroll High School
Court 4
54 - 48
Breakaway Basketball (16U) (IL)(1-0)
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
10:45 PMNorth Side High School
Court 2
59 - 37
TNBA South (15U) (OH)(0-1)
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
10:45 PMNorth Side High School
Court 3
70 - 77
MAC-Irvin Fire (15U) (IL)(1-0)
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
10:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 6
68 - 64
G3 Elite (16U) (GA)(1-0)
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
10:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 7
65 - 38
Team Blaze Select 2022 (14U) (IN)(1-1)
Camp Darryl (14U) (MI)(4-8)
10:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court E
46 - 25
Beyond Ball 24K (17U) (IA)(0-1)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
10:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
59 - 60
WisRAP (17U)(1-0)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
10:45 PMTurnstone
Court 2
52 - 48
Triple Threat - Griffith vs Kingdom Hoops Elite - I 10:45 PMTurnstone
Court 3
26 - 82
Kevon Looney Elite - Silver (16U) (IL)(1-0)
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
10:45 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 2
76 - 65
May 5, 2018 - SaturdayTimePlaceScore
NW Ohio (16U) (OH)(2-5)
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
8:00 AMBlackhawk Christian High School
Court Main
43 - 70
Akron Bobcats (17U) (OH)(0-1)
Michigan Titans - Jefferson (17U) (MI)(3-4)
8:00 AMCarroll High School
Court 1
70 - 73
Kingdom Hoops Elite - II (17U) (IA)(1-1)
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
8:00 AMCarroll High School
Court 4
58 - 55
Indiana Elite Northeast (16U) (IN)(0-2)
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
8:00 AMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
50 - 57
ET21 Buckeyes (16U) (IL)(0-1)
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
8:00 AMHomestead High School
Court 2
69 - 73
Indy Heat 2020 - Red (16U) (IN)(5-2)
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
8:00 AMNorth Side High School
Court 1
81 - 66
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
8:00 AMNorth Side High School
Court 3
66 - 58
Nova Village - Russell (17U) (OH)(1-1)
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
8:00 AMSpiece Fieldhouse
Court 1
79 - 54
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
Illinois Attack (17U) (IL)(1-1)
8:00 AMSpiece Fieldhouse
Court 3
82 - 72
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
8:00 AMSpiece Fieldhouse
Court 6
80 - 49
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
Indiana Faith 2019 - Red (17U) (IN)(0-3)
8:00 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
53 - 45
MOV Blue (17U) (OH)(1-1)
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
8:00 AMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
83 - 88
FOH Nation (16U) (IN)(3-3)
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
9:15 AMBlackhawk Christian Elementary School
Court Main
62 - 74
Grand Park Premier 2019 - Black (17U) (IN)(0-1)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
9:15 AMCarroll High School
Court 1
49 - 74
Gym Rats 2020 - Red vs West Michigan Lakers - Black 9:15 AMHomestead High School
Court 1
45 - 64
Illinois Wolves vs The Family 9:15 AMSpiece Fieldhouse
Court 5
72 - 76
Breakaway Basketball (17U) (IL)(1-0)
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court C
76 - 59
Lansing Prospectors vs Gym Rats 2021 - Red 9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
73 - 21
Great Lakes Basketball (14U) (MI)(2-2)
Grand Park Premier 2022 - Black (14U) (IN)(0-1)
9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court E
53 - 29
Michigan Titans - Cooper (17U) (MI)(9-2)
Chicago Lockdown (17U) (IL)(3-3)
9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
66 - 50
Iowa Barnstormers - Gold (14U) (IA)(1-0)
The Family - Gold (14U) (MI)(7-1)
9:15 AMSummit Middle School
Court 1
70 - 65
All Ohio - White (17U) (OH)(0-1)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
9:15 AMTurnstone
Court 1
55 - 71
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
Hayward Hoops (15U) (IN)(2-1)
9:15 AMTurnstone
Court 3
57 - 42
OEBA (16U) (OH)(1-0)
Michigan Titans (16U) (MI)(4-8)
10:30 AMBlackhawk Christian Elementary School
Court Main
65 - 60
WI Focus - Blue (16U)(0-1)
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
10:30 AMCarroll High School
Court 3
53 - 58
Milwaukee Spartans (15U)(2-0)
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
10:30 AMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
80 - 20
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
Miller Factory (15U) (OH)(2-0)
10:30 AMHomestead High School
Court 1
57 - 73
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
8Impact Elite (15U) (MI)(12-4)
10:30 AMNorth Side High School
Court 2
34 - 65
All Ohio - Red (17U) (OH)(12-12)
The Family (17U) (MI)(22-13)
10:30 AMSpiece Fieldhouse
Court 3
81 - 71
Nova Village - James (17U) (OH)(9-6)
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
10:30 AMSpiece Fieldhouse
Court 4
63 - 46
Iowa Barnstormers - Gold (15U) (IA)(4-1)
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
10:30 AMSpiece Fieldhouse
Court 7
65 - 20
OEBA Purple (17U) (OH)(0-2)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
10:30 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court C
60 - 75
Made Men (16U) (IL)(2-1)
Common Bond (16U) (MI)(4-5)
10:30 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
68 - 53
Indiana Faith 2019 (17U) (IN)(2-2)
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
10:30 AMTurnstone
Court 2
46 - 52
All Ohio - Black (17U) (OH)(3-1)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
10:30 AMTurnstone
Court 4
55 - 54
Ohio Hoopsters - LBC (17U) (OH)(5-4)
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
10:30 AMTurnstone
Court a
47 - 67
Hard Work - Blue (16U) (OH)(0-1)
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
10:30 AMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
0 - 2
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
Mid Ohio Pumas - Mills (15U) (OH)(0-1)
10:30 AMWoodside Middle School
Court 1
58 - 54
NW Ohio (15U) (OH)(5-2)
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
11:45 AMBlackhawk Christian High School
Court Main
71 - 44
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Breakaway Basketball (15U) (IL)(1-0)
11:45 AMCarroll High School
Court 1
45 - 64
TPE 2021 (15U)(3-1)
Spring Arbor United (15U) (MI)(8-6)
11:45 AMCarroll High School
Court 3
53 - 38
SYF Players (16U) (IN)(3-0)
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
11:45 AMNorth Side High School
Court 1
83 - 62
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
11:45 AMSpiece Fieldhouse
Court 1
62 - 34
All Ohio - Red (15U) (OH)(7-4)
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
11:45 AMSpiece Fieldhouse
Court 5
89 - 86
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
Wolverines (16U) (IL)(2-1)
11:45 AMSpiece Fieldhouse
Court 8
57 - 81
The Family - Black (14U) (MI)(9-2)
Pack Attack (14U)(1-0)
11:45 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
65 - 67
Triple Threat - Griffith vs Southwest Rebels 2021 11:45 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
40 - 70
Ohio Hoopsters - Tillman (15U) (OH)(4-1)
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
11:45 AMTurnstone
Court 1
61 - 11
Indiana Elite Northeast 2021 (15U) (IN)(1-1)
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
11:45 AMTurnstone
Court 3
62 - 37
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
Iowa Barnstormers - Silver (15U) (IA)(1-0)
11:45 AMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
47 - 59
Gym Rats 2020 - White vs MBA - Stovall 1:00 PMBlackhawk Christian High School
Court Main
33 - 86
Indiana Elite Force 2019 (17U) (IN)(1-1)
Michigan Titans - Jefferson (17U) (MI)(3-4)
1:00 PMCarroll High School
Court 2
69 - 50
Indiana Faith 2019 - Black (17U) (IN)(0-1)
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
1:00 PMCarroll High School
Court 3
63 - 65
Ohio Varsity (16U) (OH)(4-3)
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
1:00 PMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
47 - 52
Team Focus 2020 - White vs MBA - Ingles/Fosburg 1:00 PMHomestead High School
Court 2
81 - 72
Apex Basketball Club (16U) (OH)(1-0)
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
1:00 PMNorth Side High School
Court 2
66 - 49
Kingdom Hoops Elite - I (17U) (IA)(1-1)
The Family (17U) (MI)(22-13)
1:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 2
70 - 74
Team Focus 2019 - Gold vs West Michigan Lakers - Black 1:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 6
38 - 61
Iowa Barnstormers - Silver (17U) (IA)(1-0)
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
1:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 8
61 - 25
Indy Heat 2022 - Black (14U) (IN)(1-4)
Camp Darryl (14U) (MI)(4-8)
1:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
80 - 36
Team Teague 2019 (17U) (IN)(1-0)
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
1:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
68 - 39
Milwaukee Spartans - Rebels Elite (17U)(2-0)
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
1:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
57 - 41
The Family - Gold (14U) (MI)(7-1)
Mid Ohio Pumas - Sheldon (14U) (OH)(0-1)
1:00 PMSummit Middle School
Court 2
63 - 62
Randolph (17U)(0-1)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
1:00 PMTurnstone
Court 1
68 - 76
Gym Rats 2019 - Black vs Grand Rapids Storm - Wood 1:00 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 2
69 - 72
Kingdom Hoops Elite - I (16U) (IA)(2-2)
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
2:15 PMBlackhawk Christian High School
Court Main
70 - 51
Apex Basketball Club (17U) (OH)(0-1)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
2:15 PMCarroll High School
Court 1
55 - 64
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (16U) (OH)(1-4)
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
2:15 PMHomestead High School
Court 2
38 - 64
Illinois Wolves vs Grand Rapids Storm 2:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 2
56 - 39
IN North CLUB1 2019 (17U) (IN)(4-3)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
2:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court C
67 - 65
Indiana Game - Remy (17U) (IN)(2-2)
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
2:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
64 - 73
Kentucky Triple Threat (14U) (KY)(1-1)
Great Lakes Basketball (14U) (MI)(2-2)
2:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court E
52 - 68
Michigan Titans - Cooper (17U) (MI)(9-2)
Indiana Game (17U) (IN)(2-1)
2:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
73 - 50
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
2:15 PMTurnstone
Court 1
53 - 59
SYF Players (17U) (IN)(5-0)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
2:15 PMTurnstone
Court 3
72 - 61
Michigan Titans (16U) (MI)(4-8)
EG10 (16U) (IN)(2-0)
3:30 PMBlackhawk Christian Elementary School
Court Main
83 - 87
OEBA Black (16U) (OH)(0-1)
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
3:30 PMCarroll High School
Court 3
36 - 56
WisRAP (15U)(0-1)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
3:30 PMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
59 - 78
Mid Ohio Magic (16U) (OH)(1-0)
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
3:30 PMNorth Side High School
Court 2
76 - 67
All Ohio - Red (16U) (OH)(5-5)
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
3:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 4
68 - 54
EG10 (16U) (IN)(2-0)
Common Bond (16U) (MI)(4-5)
3:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court A
62 - 53
EG10 (14U) (IN)(1-0)
The Family - Black (14U) (MI)(9-2)
3:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
83 - 74
MBA Select (16U) (MI)(1-0)
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
3:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
67 - 49
Gym Rats 2020 - Black vs Grand Rapids Storm - Chana 3:30 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 2
63 - 64
Indiana Game - Chemma (15U) (IN)(1-2)
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
3:30 PMWoodside Middle School
Court 1
51 - 59
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
Chicago Lockdown (15U) (IL)(1-0)
4:45 PMBlackhawk Christian Elementary School
Court Main
52 - 54
Spring Arbor United (15U) (MI)(8-6)
Darius Miller Elite (15U) (OH)(1-0)
4:45 PMCarroll High School
Court 2
44 - 53
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
4:45 PMCarroll High School
Court 4
29 - 63
MBA Select - White (15U) (MI)(1-0)
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
4:45 PMHomestead High School
Court 1
64 - 60
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
All Ohio - Gold (15U) (OH)(5-2)
4:45 PMNorth Side High School
Court 2
46 - 69
Indiana Elite North 2021 (15U) (IN)(1-1)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
4:45 PMNorth Side High School
Court 3
67 - 45
The Family vs Playground Elite 4:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 4
55 - 38
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
Indy Heat 2021 - Red (15U) (IN)(8-2)
4:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 6
72 - 63
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
MBA Select - Green (15U) (MI)(1-0)
4:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 8
60 - 65
All Ohio - Black (15U) (OH)(1-1)
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
4:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
66 - 80
Western Springs Blazers vs Triple Threat - Griffith 4:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
59 - 66
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
Indiana Game - Upshaw (15U) (IN)(1-0)
4:45 PMTurnstone
Court 2
46 - 71
All Ohio Wolves 2021 (15U) (OH)(2-0)
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
4:45 PMTurnstone
Court 3
62 - 59
Mid Ohio Pumas - Seeman (15U) (OH)(1-0)
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
4:45 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
52 - 48
Ohio Hoopsters vs M2K Elite 6:00 PMNorth Side High School
Court 2
48 - 68
Indiana Faith (17U) (IN)(0-1)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
6:00 PMNorth Side High School
Court 3
49 - 61
Grand Rapids Storm - Wood (17U) (MI)(16-9)
All Ohio - Red (17U) (OH)(12-12)
6:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 2
65 - 83
Hawks (17U) (MI)(5-2)
The Family (17U) (MI)(22-13)
6:00 PMSpiece Fieldhouse
Court 6
65 - 76
Indiana Elite Force 2019 (17U) (IN)(1-1)
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
6:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court A
54 - 57
8Impact Elite (15U) (MI)(12-4)
Hidden Gems - Platinum (15U) (OH)(1-2)
6:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
55 - 49
Camp Darryl (14U) (MI)(4-8)
Cincy Royals 2022 (14U) (OH)(2-0)
6:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court E
35 - 65
Club Elite 2021 - South Bend (15U) (IN)(0-4)
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
6:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court F
52 - 67
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
2Greenwood Elite (17U) (MI)(11-10)
6:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
72 - 51
Great Lakes Basketball (14U) (MI)(2-2)
Ray Allen Select (14U) (WI)(1-0)
6:00 PMSummit Middle School
Court 1
54 - 69
Michigan Titans - Cooper vs Playground Elite 6:00 PMTurnstone
Court 1
64 - 50
Nova Village - Russell (17U) (OH)(1-1)
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
6:00 PMTurnstone
Court 3
0 - 2
Illinois Wolves (16U) (IL)(1-5)
Indiana Elite 2020 (16U) (IN)(10-1)
7:00 PMSpiece Fieldhouse62 - 59
Illinois Attack (17U) (IL)(1-1)
MBA - Sabiti (17U) (MI)(7-11)
7:15 PMCarroll High School
Court 2
72 - 58
Strictly Skills (17U) (MI)(3-10)
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
7:15 PMCarroll High School
Court 3
51 - 63
EG10 - Silver (17U) (IN)(3-5)
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
7:15 PMCarroll High School
Court 4
60 - 68
MOV Blue (17U) (OH)(1-1)
Michigan Titans - Jefferson (17U) (MI)(3-4)
7:15 PMNorth Side High School
Court 1
80 - 60
SYF Players (17U) (IN)(5-0)
Grand Rapids Storm - Jefferson (17U) (MI)(11-10)
7:15 PMNorth Side High School
Court 2
72 - 53
West Michigan Lakers - Black (16U) (MI)(13-5)
MAC-Irvin Fire (16U) (IL)(1-2)
7:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 3
58 - 64
Kingdom Hoops Elite - I (16U) (IA)(2-2)
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
7:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court C
53 - 84
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
Indiana Elite Northeast (16U) (IN)(0-2)
7:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court F
58 - 46
4Greenwood Elite (16U) (MI)(17-6)
Indy Heat 2020 - Red (16U) (IN)(5-2)
7:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
82 - 66
Camp Darryl (16U) (MI)(7-11)
Hidden Gems - Black (16U) (OH)(1-0)
7:15 PMSummit Middle School
Court 1
49 - 63
Grand Rapids Storm - Chana (16U) (MI)(13-9)
All Ohio - Black (16U) (OH)(1-0)
7:15 PMSummit Middle School
Court 2
45 - 54
Michigan Mustangs (16U) (MI)(8-8)
Nova Village - Alleyne (16U) (OH)(7-3)
7:15 PMTurnstone
Court 1
60 - 69
Martin Brothers (16U) (IA)(1-0)
Grand Rapids Storm (16U) (MI)(7-13)
7:15 PMTurnstone
Court 3
64 - 46
Ohio Hoopsters - Runnin Rebels (16U) (OH)(1-4)
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
7:15 PMWoodside Middle School
Court 2
50 - 56
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
Western Springs Blazers (15U) (IL)(0-1)
8:30 PMHomestead High School
Court 1
57 - 52
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
Ohio Hoopsters - LBC (15U) (OH)(4-6)
8:30 PMNorth Side High School
Court 3
59 - 32
4Lansing Prospectors (17U) (MI)(17-6)
All Ohio - Cincinnati (17U) (OH)(1-0)
8:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 1
63 - 77
3Michigan Mustangs (17U) (MI)(20-6)
MAC-Irvin Fire (17U) (IL)(11-10)
8:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 3
60 - 75
Milwaukee Spartans - Rebels Elite (17U)(2-0)
Michigan Titans - Cooper (17U) (MI)(9-2)
8:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 5
84 - 63
Team Teague (17U) (IN)(7-1)
The Family (17U) (MI)(22-13)
8:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 6
101 - 108
Iowa Barnstormers - Gold (17U) (IA)(2-0)
Grand Rapids Storm (17U) (MI)(12-18)
8:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 7
72 - 68
West Michigan Lakers - Purple (15U) (MI)(5-12)
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
8:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
43 - 55
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Indiana Elite North 2021 (15U) (IN)(1-1)
8:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
70 - 46
Hard Work - Blue (15U) (OH)(1-0)
Michigan Titans (15U) (MI)(6-8)
8:30 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
60 - 51
TEAM 419 (16U) (OH)(0-1)
Michigan Titans (16U) (MI)(4-8)
8:30 PMSummit Middle School
Court 2
57 - 74
All Ohio - Gold (15U) (OH)(5-2)
MBA - Powell (15U) (MI)(6-9)
8:30 PMTurnstone
Court 2
54 - 45
MBA Select - White vs Triple Threat - Griffith 8:30 PMTurnstone
Court 4
55 - 61
Indiana Game - Schmidt (16U) (IN)(4-0)
Grand Rapids Storm - McCorkle (16U) (MI)(12-12)
8:30 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
80 - 69
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
Camp Darryl (15U) (MI)(4-13)
9:45 PMBlackhawk Christian High School
Court Main
49 - 48
OEBA Purple (17U) (OH)(0-2)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
9:45 PMCarroll High School
Court 2
58 - 71
SYF Players (17U) (IN)(5-0)
Championship Sports Gold (17U) (MI)(20-12)
9:45 PMNorth Side High School
Court 2
60 - 59
West Michigan Lakers - Black (15U) (MI)(11-7)
The Family (15U) (MI)(15-7)
9:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 1
41 - 65
Indiana Elite Central 2021 (15U) (IN)(3-2)
8Impact Elite (15U) (MI)(12-4)
9:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court A
62 - 72
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
C2k Elite (15U) (OH)(5-10)
9:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
61 - 47
Gym Rats 2022 - Ramer vs The Family - Gold 9:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court E
62 - 51
Kingdom Hoops Elite - I (15U) (IA)(2-2)
1Bates Fundamentals (15U) (MI)(18-8)
9:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court F
98 - 100
4Lansing Prospectors (15U) (MI)(14-5)
Milwaukee Spartans (15U)(2-0)
9:45 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
61 - 79
MBA - Ingles/Fosburg (16U) (MI)(8-9)
All Ohio - Cleveland (16U) (OH)(2-0)
9:45 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 1
39 - 64
Spring Arbor United (15U) (MI)(8-6)
All Ohio Wolves 2021 (15U) (OH)(2-0)
9:45 PMUniversity of St. Francis - Hutzell Center
Court 2
47 - 57
Ohio Varsity - Boyd (17U) (OH)(3-2)
Camp Darryl (17U) (MI)(3-15)
9:45 PMWoodside Middle School
Court 2
60 - 44
May 6, 2018 - SundayTimePlaceScore
Kentucky Triple Threat (14U) (KY)(1-1)
Camp Darryl (14U) (MI)(4-8)
8:00 AMCarroll High School
Court 3
52 - 33
MAC-Irvin Fire (14U) (IL)(0-1)
The Family - Black (14U) (MI)(9-2)
8:00 AMCarroll High School - Freshman Campus
Court 5
74 - 84
Greenwood Elite vs UA G3 Grind 8:00 AMSpiece Fieldhouse
Court 2
39 - 63
MBA - Stovall (16U) (MI)(11-3)
C2k Elite (16U) (OH)(22-4)
8:00 AMSpiece Fieldhouse
Court 6
46 - 65
ET21 Buckeyes (15U) (IL)(4-1)
Common Bond (15U) (MI)(2-6)
8:00 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
48 - 34
Indiana Game - Schmidt (16U) (IN)(4-0)
Strictly Skills (16U) (MI)(6-8)
8:00 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
77 - 54
Ohio Varsity (16U) (OH)(4-3)
Common Bond (16U) (MI)(4-5)
8:00 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
60 - 63
West Michigan Lakers - Purple (16U) (MI)(11-10)
Windy City Magic (16U)(1-0)
8:00 AMTurnstone
Court 2
54 - 75
Great Lakes Basketball (14U) (MI)(2-2)
Cincy Royals 2022 (14U) (OH)(2-0)
9:15 AMCarroll High School
Court 3
51 - 66
8Impact Elite (15U) (MI)(12-4)
Meanstreets (15U) (IL)(2-1)
9:15 AMSpiece Fieldhouse
Court 1
33 - 61
Truth (15U) (CA)(0-1)
The Family (15U) (MI)(15-7)
9:15 AMSpiece Fieldhouse
Court 2
57 - 85
Indy Heat All Indy - Black (15U) (IN)(6-2)
Grand Rapids Storm (15U) (MI)(12-10)
9:15 AMSpiece Fieldhouse
Court 4
77 - 61
Bates Fundamentals vs Mid Ohio Pumas Elite 9:15 AMSpiece Fieldhouse
Court 8
61 - 80
Grand Rapids Storm - Roelofs (15U) (MI)(6-8)
All Ohio - Black (15U) (OH)(1-1)
9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court A
35 - 63
MBA - Conlan (15U) (MI)(3-16)
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
46 - 50
Indiana Game - Upshaw vs Triple Threat - Griffith 9:15 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court E
69 - 74
Indiana Game - Remy (17U) (IN)(2-2)
MBA - Hammer (17U) (MI)(9-7)
10:30 AMCarroll High School
Court 2
63 - 62
Iowa Barnstormers - Gold (17U) (IA)(2-0)
The Family (17U) (MI)(22-13)
10:30 AMSpiece Fieldhouse
Court 2
94 - 91
6Greenwood Elite (15U) (MI)(9-9)
ET21 Buckeyes (15U) (IL)(4-1)
10:30 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court B
57 - 60
Michigan Titans (16U) (MI)(4-8)
Pack Attack (16U)(1-0)
10:30 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court C
52 - 65
Lacrosse Elevate - Hamilton (16U) (WI)(1-0)
Common Bond (16U) (MI)(4-5)
10:30 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
45 - 44
West Michigan Lakers - Purple (17U) (MI)(9-11)
Made Men (17U) (IL)(6-1)
11:45 AMCarroll High School
Court 3
44 - 80
Nova Village - Morgan (17U) (OH)(5-10)
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
11:45 AMCarroll High School
Court 4
74 - 75
Mid Ohio Pumas Elite vs The Family 11:45 AMSpiece Fieldhouse
Court 7
68 - 54
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Hidden Gems - Platinum (15U) (OH)(1-2)
11:45 AMSport One/Parkview Fieldhouse
Court H
58 - 29
IN North CLUB1 (17U) (IN)(0-1)
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
11:45 AMTurnstone
Court 2
64 - 75
Team Blaze Select 2022 (14U) (IN)(1-1)
The Family - Black (14U) (MI)(9-2)
1:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court F
53 - 56
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
ET21 Buckeyes (15U) (IL)(4-1)
1:00 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court G
59 - 58
5M2K Elite (17U) (MI)(21-11)
Martin Brothers (17U) (IA)(1-0)
2:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 5
62 - 79
Southwest Rebels 2021 (15U)(1-1)
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
2:15 PMSpiece Fieldhouse
Court 7
54 - 76
Triple Threat - Griffith vs MBA Select - Green 2:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court A
71 - 67
West Michigan Lakers - Black (17U) (MI)(12-12)
Made Men (17U) (IL)(6-1)
2:15 PMSport One/Parkview Fieldhouse
Court D
48 - 63
The Family - Black vs Team Focus 2022 - Gold 3:30 PMSpiece Fieldhouse
Court 7
91 - 89
3Oakland Elite (15U) (MI)(41-7)
Cincy Royals - Blue (15U) (OH)(8-2)
4:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 4
73 - 81
Triple Threat - Griffith vs Roadrunners 4:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 6
57 - 69
Lansing Spartans (15U) (MI)(9-16)
Ginn Elite (15U) (OH)(1-0)
4:45 PMSpiece Fieldhouse
Court 8
58 - 75
Contact:
Chris Ponce
260-471-5270
chrisp@gymratsbasketball.com
Description:


  • Tournament

  • All teams

  • Boys: 11th, 10th, 9th, 8th

  • D1 ability level(s)

  • $575.00 entry fee

  • 4 games guaranteed